1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

22find.com Nasıl Silinir

Konusu 'Destek Merkezi' forumundadır ve melek tarafından 27 Şubat 2013 başlatılmıştır.

 1. melek

  melek Demirbaşlardan

  Katılım:
  11 Nisan 2008
  Mesajlar:
  2.613
  Beğenilen Mesajları:
  255
  Tuttuğu Takım:
  GALATASARAY
  22find.com Nasıl Silinir Kesin Çözüm nedir

  Ben 22find.com dan aşağıdaki adımları tek tek uygulayarak kurtuldum.
  1. Mozilla ve Google Chrome program ekle kaldır kısmından kaldırılacak.
  2. Program Files içerisinden Chrome ve Mozilla klasörleri silinecek.
  3. Internet Explorer menüsünde Araçlar > İnternet seçenekleri sekmesi açılacak. Genel sekmesinde Ana sayfamızı dilediğimiz bir sayfa url girerek değiştirelim. (Resimde 1)

  4. Yine genel sekmesinde Arama bölümünde Ayarlara tıklayalım (Resimde 2) ve bu kısımda 22find.com ile alakalı bir şey varsa kaldıralım.
  5. Masaüstünde internet Explorer simgesi üzerine sağ tıklayıp özellikler tıklayalım ve resimdeki kısımda 22find.com yazan kısma giriş sayfanızın url’sini yazın.

  6. Program ekle kaldır kısmından Windows bileşenlerini ekle-kaldır kısmından Internet Explorer pasif hale getirilecek.
  7. Başlat > Çalıştır> regedit yazılacak ve çıkan ekranda klasör dizininin en üstündeki bilgisayar ismi seçildikten sonra yukarıdaki menüden Düzen kısmından Bul tıklanacak. O kısma 22find yazın. 22find ile alakalı bişey bulduğu zaman sağ tıklayıp değiştir seçeceksiniz ve 22find.com yerine google.com yazınız. Bul penceresini tekrar açıp aramayı tekrar başlatın ve 22find kalmayıncaya kadar bu işlemi yapın. Bittikten sonra en üstteki bilgisayar dizinini tekrar seçerek son bir arama yaptırın, 22find bulamadıysanız regedit temizlendi demektir.
  8. Masaüstündeki bilgisayarım simgesini tıklayıp açın ve buradaki arama kısmında 22find kelimesini aratın (dikkat edilecek nokta belgelerde değil yerel disk c ve d’de arama yaptırıyoruz). Bulduğunuz tüm dosyaları korkmadan sağ tıklayıp sil seçebilirsiniz. Tekrar arama yaptırın bulamadıysa tamam demektir.
  9. Son olarak tekrar Internet Explorer aktif hale getirip eskisi kullanılabilir. chrome ve mozillayıda baştan kurmamız gerekecek.

  alıntı
   

Sayfayı Paylaş