1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

5651 Loglama Çözümleri

Konusu 'Favori Siteleriniz' forumundadır ve G200 tarafından 16 Kasım 2020 başlatılmıştır.

 1. G200

  G200 Üye

  Katılım:
  30 Temmuz 2015
  Mesajlar:
  44
  Beğenilen Mesajları:
  0
  Cinsiyet:
  Bay
  5651 sayılı kanun, 2007 yılında yürürlüğe giren ve internet ortamında yapılan yayınların düzenlenmesini amaçlayan bir kanundur. Son halini 2008 yılında alan bu kanun, temel olarak internet ortamında işlenen suçlarla mücadele etmek için hazırlanmıştır. İnternet ortamında işlenen suçlar ve bu suçların tespit edilmesi bu kanunun temel amacıdır. Bu kanuna göre, her işletme internet kayıtlarını tutmakla yükümlüdür.

  [​IMG]

  Her işletme için zorunlu olan bu çözüme, bir hotspot yazılımı ihtiyacınız yoksa bile Obifi 5651 loglama çözümleri ve hotspot loglama hizmeti ile kolaylık sahip olabilirsiniz.

  Obifi 5651 Loglama Çözümü

  Kamuya açık alanlardaki internet sistemlerinde loglama sistemi kullanılmasını zorunlu kılan 5651 sayılı kanun, tüm işletmeler için önemli yükümlülükler getirmektedir. Bu yükümlülükler çerçevesinde, loglama sistemi kullanmayan kurumların internet ağında işlenen suçlarda, suçu işleyen kişiye ait bir kayıt olamayacağından, tüm sorumluluk o kuruma ait olmaktadır.

  Obifi 5651 loglama çözümü ile, işletmenizdeki tüm hotspot trafiğini loglayabilirsiniz. 2 yıl süre ile sizin için saklayacağımız bu loglara, kullanımı oldukça kolay olan panel üzerinden erişebilir, talep edildiği takdirde bu logları yetkililer ile kolaylıkla paylaşabilirsiniz. Ayrıca yasak sitelere girişi engelleyebileceğinizi ve logların bir kısmını kendi sisteminize aktararak saklayabileceğinizi de unutmayın.

  5651 sayılı kanun karşısında kendinizi ve işletmenizi koruma altına almak ve 5651 sayılı yasaya uygun log tutarak risklerinizi azaltmak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  http://obifi.com/
   

Sayfayı Paylaş