Aynı bilgisayarda hem Windows Messenger hem de MSN Messenger ile çalışma

berduş

Özel Üye
Özel Üye
Tuttuğu Takım
GALATASARAY
Microsoft Windows XP, bilgisayarınıza MSN Messenger yüklendikten sonra bile kullanılabilen Windows Messenger'la birlikte gelir. Aşağıdaki noktaları unutmayın:
  • Windows Messenger ve MSN Messenger programlarının her ikisi de aynı Microsoft .NET Passport hesabını kullanıyorsa, önce başlatılan programdaki oturum, ikinci program başlatıldığında kapatılır. MSN Messenger'da oturumunuzun otomatik olarak kapatılması soruna neden oluyorsa, Windows Messenger'ı otomatik olarak oturum açılmasını engelleyecek şekilde yapılandırın.
    1. Windows Messenger'ı başlatın.
    2. Yardım menüsünde Yardım Konuları'nı tıklatın.
    3. Windows Messenger programının otomatik olarak başlatılmasını durdurma konusunu açın.
    4. Konudaki yönergeleri izleyin.
  • iki farklı .NET Passport hesabı kullanmanız koşuluyla Windows Messenger ve MSN Messenger'ı aynı anda çalıştırabilirsiniz.
  • Varsayılan (İlk değer veya ayar. Varsayılan değer, değiştirilinceye kadar geçerliliğini sürdürür.) olarak, Windows'u her başlattığınızda MSN Messenger otomatik olarak başlatılır. Bu ayarı değiştirmek için bkz: MSN Messenger programının otomatik olarak başlamasını durdurma.
  • Microsoft Outlook, Outlook Express ve Uzaktan Yardım gibi bazı programlar, varsayılan olarak Windows Messenger'a bağlanır. MSN Messenger oturumu açtığınızda bu programlara bağlı durumda olan ve sizi kişi listesine almış kişilere çevrimdışı olarak görünebilirsiniz.

Back
Yukarı