1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Bekar İnsanlar Erken Ölüyor

Konusu 'İlginç Olaylar' forumundadır ve Painfully tarafından 16 Aralık 2016 başlatılmıştır.

 1. Painfully

  Painfully Genel Yönetici Özel Üye

  Katılım:
  25 Şubat 2014
  Mesajlar:
  208
  Beğenilen Mesajları:
  25
  Cinsiyet:
  Bayan
  Tuttuğu Takım:
  GALATASARAY
  Bekar İnsanlar Erken Ölüyor

  Duke Üniversitesi'nde yapılan son araştırmalara göre yalnız ve bekar insanlar,%70 oranında felç geçirmekten ölüm riskine sahip.

  Uzmanlar, yalnız ve bekar insanların psikolojik olarak felç gibi ciddi hastalıklara meyilli olduklarını belirtti. Durağan veya mutlu bir evliliğe sahip olanların ise daha sağlıklı yaşadığını ekledi.

  TRAVMATİK TECRÜBELER OLUMSUZ ETKİLİYOR
  Duke Üniversitesi'ndeki araştırmacılar, evli birinin felç hastalığına yakalanması durumunda iyileşme sürecinin daha iyi ve hızlı olabileceğini söylüyor. Bunun sebebi ise bu süreçte onlarla ilgilenecek mutlaka birilerinin olacağı ve yalnız kalmamalarıdır.
  Araştırmacılar evlenip boşandıktan sonra tekrar evlenmeyenlerin, hiç evlenmemişlere oranla daha sağlıklı olduklarını iddia ediyor.
  Ayrıca, hastanın sorunlu bir evliliğe veya travmatik tecrübelere sahip olması hastalığıolumsuz etkiliyor.

  HASTALIKLARIN TEDAVİSİ EVLİLİKLE DOĞRU ORANTILI
  Yapılan araştırmalara göre, boşanmış

  hastalar%23, dul kalmış hastalar ise%25 oranında bu hastalığın savaşını kaybediyor.

  Birden fazla boşanma geçiren hastalarda bu oran%39'a artarken aynı şekilde birden fazla dul kalma durumunda%40'lık bir risk oluşuyor.
  Dr. Matthew Dupre, evliliğe ait güncel ve geçmiş tecrübelerin hastalık sonrası önemli sonuçlara sebep olabileceğini söyledi.
  Richard Francis: "Uzun zamandır bilim insanları, ilişkilerin ve medeni durumun sağlık için önemli bir role sahip olup olmadığını öğrenmeye çalıştı. Son araştırmaya göre ise felç veya inme gibi hastalıkların tedavisi evlilik durumuyla doğru orantılı olduğu ortaya çıktı. Hastalık sürecinde psikolojik ve manevi destek, eski gücünü kazanmak ve hayatını yeniden inşa etmek için çok önemli."
  Herkesin başına gelebileceğini belirten Robert Francis, dengeli beslenme, düzenli egzersiz ve tansiyon kontrolleriyle felç riskini düşürebileceğini söyledi.
  PembeNar Özel

   

Sayfayı Paylaş