Fenerbahçe'nin milli kalecisi Volkan Demirel'den jübile açıklaması

Aşk'a İnanmışt'ı

Genel Yönetici
Staff member
Tuttuğu Takım
GALATASARAY
Volkan_Demirel_298007152.jpg

Fenerbahçe’nin başarılı kalecisi Volkan Demirel, Elle Dergisi’nin son sayısına röportaj verdi. Milli kaleci, Fenerbahçe’de jübile yapmak istediğini söyledi.

Önemli açıklamalarda bulunan Volkan Demirel şunları söyledi:

"KALECİ YALNIZ ADAMDI"
"İlk bakışta öyle gözükmez ama kaleci olmak hem zor, hem de büyük bir sorumluluk. Futboldan anlamayanlar 'kaleci ne yapıyor ki, sadece duruyor' gibi düşünüyor. Kaleci hep bekleyendir, arkadaşları gol atar o sevinemez. Kaleci yalnız adamdır ve top geldiğinde, ne olursa olsun son hamleyi yapar. Herkes kalecilik yapamaz, özgüveninizin yüksek olması lazım. Bazı şeylerden kendinizi soyutlayabilmeniz de çok önemli.

"AGRESİF OLABİLİYORUM"
Kazanınca evde bayram havası esmiyor ama tabii ki mutlu oluyoruz. Yenilince de mutsuzluk yaşanıyor. Öyle bir durumda tatsız oluyorum, o kadar; hiç öyle, kimse benimle konuşmasın gibi huylarım yok.

Gündelik hayattaki Volkan ile sahadaki Volkan tabii ki biraz daha farklı. Sahaya çıktığımda yanlış bir şey yapmaktan, insanları kırmaktan korkarım. Yoksa tabii ki yanlışlarım da olabiliyor; orada daha ciddi, sadece işine odaklı, daha agresif olabiliyorum ama hepsi yeşil sahayla sınırlı, tümü orada kalıyor.

JÜBİLE PLANI
Yurt dışında oynamak şart değil ama oradaki havayı tatmak, futbolu görmek de önemli. Benim böyle bir planım yok. İmkânlar el verirse Fenerbahçe'de jübile yapmak istiyorum. Ancak genç arkadaşlara yurt dışını tecrübe etmelerini tavsiye ediyorum."

Back
Yukarı