Günün Sözü

Ce: Günün Sözü

Aşka;
Gönül ile düşersen, yanarsın.
Zeka ile düşersen, kavrulursun.
Akıl ile düşersen, çıldırırsın.
Duygu ile düşersen, gülünç olursun.
Aşka düşmezsen, kalabalığa karışırsın, ezilirsin.
Sersem sersem bakınıp durma! Bir yol seç!

(Özdemir Asaf)

Hayat bizi resmen dört işlemle sınar.Gerçeklerle çarpar,ayrılıklarla böler,insanlıktan çıkarır ve en sonunda kendini topla der..

Anonim

gölgemi sıyırdım üstümden, gözlerine
su içer gibi gülüşüne çalıştım
aşka çalıştım bugün, çocuklara, yalnızlığa
derin bir kesiğim artık kollarında
Altay Öktem.

Haklı olan bir insan susarsa asaletinden , Haksız olan bir insan susarsa Kabahatinden susar

Kurdelesini yeni takmış bir çocuğun okuma yazmayı sökmesi gibi söktüler seni benden.. Artık adının geçtiği kelimelerin altını kırmızı kalemle çiziyorum ki ne kadar kan kaybettiğim belli olsun..[Can Yücel]

‎"Bir adamı değiştirebilirim diye değil, ona katlanabilirim diye onunla yola
çıkmak gerekir. O değişmez;sen uğraştığınla,o bunaldığıyla kalır...

Anonim

Çocukken her akşam yatmadan önce Tanrıya bana bir bisiklet vermesi için dua ederdim. Bir gün Tanrı'nın çalışma tarzının bu olmadığını farkettim.Bende gittim bisiklet çaldım ve Tanrının beni affetmesi için her gece dua ediyorum...
a18.gif

Kaç kere hayal ettiğim gibi, keşke bir dağ başında, keçisini sağıp sütüyle beslenen ve o besiden aldığı güçle keçisine bakan, adeta bir "devr-i daim" makinesi işleten, ibadet eden, yanında Allah'ın kelamından gayrı yazılı sahife bulundurmayan ve dünya şamatasına çok uzaklarda bir yangın gibi bakan kişi olsaydım. Ama dinimizde bu türlü cemiyet kaçaklığına yer yoktur, veballere katlanma vardır. Asıl marifet, kalabalık içinde böyle bir inzivaya ermekte, şehir içinde nefsini şehrin çarklarına kaptırmaktan korunabilmekte. Nerede bu makam ve nerede ben? Necip FAZIL Kısakürek

Düşünebilen herkesin insan olması ; İnsan olan herkesin düşünebildiği manasına gelmiyor ne yazık ki...!

Sigmund Freud

---------- Mesaj eklendi 01:53 ---------- Önceki mesaj 01:06 zamanında eklendi ----------

Önce 1'imdin benim, Sonra herhangi 1'i oldun, Şimdi hiç 1'isin.

[Ceyhun Yılmaz]

Kim demiş haram nedir bilmez Hayyam.
Ben haramla helali karıştırmam.
Seninle içilen şarap helaldir,
Sensiz içilen su bile haram....

Ömer Hayyam

Hayat, fırtınanın geçmesini beklemek değildir ki!...
Yağmurda dans etmeyi becerebilmektir!!!!!!
derisive.gif

Kimseyi değiştiremezsin hayatta.Ve kimse için de değişmemelisin..Kimliğini kaybettiğin an yaşamını çöpe attın demektir.Bırak hayatına eşlik etmek isteyenler gelsin seninle. Ne sen kimse için mecburi istikametsin, ne de bir başkası senin için..Yanındakiler seni mutlu ettiği sürece kalsın hayatında... istediklerim yanımda istemediklerim yolunda...

Fuzuliye Sormuşlar : Sevmek Mi Daha Güzeldir, Sevilmek Mi ? -Sevmek Demiş...Çünkü, Sevildiğinden Hiçbir Zaman Emin Olamazsın !..

O herşeyi bilen Google paşaya senin bana döneceğin günü sordum , sayfa görüntülenemiyor dedi , o'da anladı sayfamızın kapandığını..!

Gerçek aşk;Onunla birlikteyken bir bütün olmak değil,O yokken; ''yarım kalabilmektir''...

Hegel

"Aşk" topuklarından etine kadar işlemiş bir nasırdır.. Ya canını acıta acıta adım atacaksın..Ya da canını acıta acıta söküp atıcaksın.. Her iki yolda da tek bır gerçek olacak : "Canın çok ama çok yanacak" .

[Mevlana]

Karanlığıma Şems olmayan yari neyleyeyim.
Canını yoluma post eylemeyen dostu neyleyeyim.
Şems gibi bakmayan gözü neyleyeyim.
Yarenin yüreğine merhem olmayan sözü neyleyeyim.
...Kır kalemimi ey felek!
.........Şems yoksa ne diye devran edersin alemde.
Zerrede alemi,alemde aşkı yaşamayan Ademi neyleyeyim....

Hz Mevlana

İki parmağının ucunu gözüne koy. Bir şey görebiliyor musun dünyadan? Sen göremiyorsun diye bu alem yok değildir. Görememek ayıbı, göstermemek kusuru, uğursuz nefsin parmağına ait işte.

mevlana

''Bedenlerimiz ruhlarımızın hapishanesidir ve ancak ölünce gerçekten özgür olacağız.''

The Fountain / Kaynak

"Giydikçe
açılır" diyen tezgahtar, "uzadıkça şekil alır" diyen kuaför, ve
"zamanla unutursun" diyen arkadaş... Bunların hepsi aynı örgüte üye...

Back
Yukarı