Kenan Sofuoğlu göğsümüzü kabarttı

Aşk'a İnanmışt'ı

Genel Yönetici
Staff member
Tuttuğu Takım
GALATASARAY
Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, Dünya Supersport Şampiyonası'nda 2010 sezonunu genel klasmanda zirvede tamamlayarak dünya şampiyonu oldu.

i.php

Şampiyonada sezonun son koşusu olan 13. ayak mücadelesi Fransa’non Magny Cours Pisti’nde gerçekleştirildi. Kenan Sofuoğlu, ilk cepte (pole position) başladığı yarışta, 16 puanlık avantajını da kullanarak riske girmedi. Sofuoğlu rahat bir yarış çıkarmasına rağmen İrlandalı Eugene Laverty’nin ardından ikinciliği elde etti. Böylece toplamda puanını 263’e taşıyan ve Hollanda’nın HANNspree Ten Kate Honda takımı adına yarışan Sofuoğlu, sezonun ’’en büyüğü’’ olma başarısını gösterdi.
Diyanetspor Kulübü’nün sporcusu milli motosikletçi, ilk kez 2007 yılında yaşadığı dünya şampiyonluğuna, 3 yıl aradan sonra ikinci kez ulaşarak kariyerine yeni bir başarı daha ekledi.
Öte yandan Fransa’daki yarışı ilk sırada tamamlayan İrlandalı Eugene Laverty, genel klasmanda 252 puanla dünya ikincisi, sakatlığı nedeniyle son 3 yarışta yer alamayan İspanyol Joan Lascorz ise 168 puanla dünya üçüncüsü oldu.
Fransa koşusunu Büyük Britanya’dan Chaz Davies ise üçüncü sırada tamamladı. Davies, 153 puanla genel klasmanda dördüncü sırada kaldı.
BABA SOFUOĞLU VE UÇAR’DAN DESTEK

Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu’nun yarışını babası İrfan Basri Sofuoğlu da Fransa’ya giderek izledi. Ayrıca Spor Toto Teşkilat Başkanı Bekir Yunus Uçar, İtalya’da olduğu gibi Fransa’da da Sofuoğlu’nu yalnız bırakmadı ve tribünden yarışmayı izledi.
Başta İngiltere, Belçika, Almanya ve Hollanda olmak üzere Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden çok sayıda gurbetçi de Kenan Sofuoğlu’na destek vermek için tribünden mücadeleyi izledi.
Yarış sonrası Sofuoğu ile Eugene Laverty motosiklet üzerindeyken birbirlerini kutladılar. Ayrıca Kenan Sofuoğlu’nu desteklemek için tribünlerde bulunan Türk seyirciler, yarış sonrası Türk bayraklarıyla milli sporcunun şampiyonluğunun sevincini yaşadılar.
Kenan Sofuoğlu ayrıca yarış sonrası seyircilerin getirdiği kırmızı renkteki Osmanlı kavuğunu giydi.
BAŞBAKAN ERDOĞAN, KENAN SOFUOĞLU’NU KUTLADI

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Dünya Supersport Şampiyonası’nda dünya şampiyonu olan milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu’nu kutladı.
Başbakanlık Basın Merkezinin internet sitesinde yer alan açıklamada, Başbakan Erdoğan’ın, Dünya Supersport Şampiyonası’nda 2010 sezonunu genel klasmanda zirvede tamamlayarak dünya şampiyonu olan milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu’na tebrik telgrafı gönderdiği bildirildi.
KENAN SOFUOĞLU’NUN EVİNDE BURUK SEVİNÇ

2010 Dünya Süpersport şampiyonu Kenan Sofuoğlu’nun annesi Nurhayat Sofuoğlu, oğlunun yarışlarını sakinleştirici alarak izlediğini belirterek, ’’2007 yılında şampiyon olduğunda Bahattin abisi yoktu, ama Sinan abisi vardı, şimdi Sinan da yok...Sevinçlerimiz her zaman böyle buruk oluyor’’ dedi.
1999 yılındaki Marmara Depremi’nde çöken evin enkazından çıkan, 2001 yılındaki trafik kazasında ağabeyi Bahattin’i ve 2008 yılında Kocaeli’nin Körfez Pisti’nde antrenman yaparken motosikletiyle düşerek ağır yaralanan ağabeyi Sinan’ı kaybeden Sofuoğlu’nun Akyazı ilçesindeki evinde buruk bir sevinç yaşanıyor.
Anne Sofuoğlu, gazetecilerin oğlunun şampiyonluğuyla ilgili sorularına, sonuçtan çok mutlu olduğunu belirterek, ’’Her şey çok güzeldi. Son yarışta sıralamadaki konumu önemli değildi. İstese birinci olabilirdi. Cumartesi ve pazar günü antrenmanlarda birinciydi. Son yarışta riske girmesine gerek yoktu. 5. de olsa şampiyondu. İstese birinci olabilirdi, bugün çok formdaydı’’ dedi.
Şampiyonun iki ağabeyinin ölümünün ardından geçirdiği zor günlerin hatırlatılması üzerine anne Sofuoğlu, ’’Zor günler yaşıyoruz, yaşayacağız da... 2007’de şampiyon olduğunda Bahattin abisi yoktu, Sinan abisi vardı, şimdi ise Sinan yok... Sevinçlerimiz her zaman böyle buruk oluyor, buruk sevinçler yaşıyoruz’’ diye konuştu.
Yarışları sakinleştirici alarak zorlukla izlediğini ifade eden Sofuoğlu, oğluyla görüşemediğini anlatarak, ’’Görüşemedim, herhalde basın toplantıları var. Yarış başlarken de, bitince de arardı ama arayamadı. Yoğun olduğu için babası aradı. Onun yanında babası var. O bile görüşememiş, gururluyum. Bunun yanında, salı günü karşılamaya gidecekler. 2007’de Sinan karşılamaya gitti, bu sefer Sinan yok’’ şeklinde konuştu.
’’ZOR BİR SEZONU ŞAMPİYON OLARAK TAMAMLAMAK ÇOK GÜZEL’’

Dünya Supersport Şampiyonası’nda mutlu sona ulaşarak şampiyonluğu elde eden milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, ’’Zor bir sezonu şampiyon olarak tamamlamak çok güzel’’ dedi.
Fransa’da gerçekleştirilen sezonun son koşusunu ikinci sırada bitirmesine karşın genel klasmanda ilk sırada yer alarak dünya şampiyonluğunu kazanan Kenan Sofuoğlu, sezon başında sıkıntılar yaşamasına karşın başarılı bir sezon geçirdiğini söyledi.
Sofuoğlu, ’’Sezon başında sakatlandım. Yarış döneminde motosikletimde sorunlar yaşadım. Yine de mutlu sona ulaşmayı başardım. Zor bir sezonu şampiyon olarak tamamlamak çok güzel. Zor günlerimde ailem ve takımım büyük destek verdi’’ diye konuştu.
Milli motosikletçi şunları kaydetti:
’’Birçok sıkıntıya rağmen harika bir sezon oldu. Bugün Türk bayrağıyla şampiyonluğu yaşamak çok güzel. Avrupa’daki birçok ülkeden bayraklarla yarışımı izlemeye gelenler oldu. Yarışa avantajlı başlamıştım. Ancak daha sonra liderliği Eugene Laverty’ye bıraktım. Final olduğu için küçük bir hata beni şampiyonluktan edebilirdi. Bu kategoriden ayrılırken, bunu şampiyon olarak gerçekleştirmek benim için daha da güzel oldu.’’
SOFUOĞLU’NA KARŞILAMA
Dünya şampiyonu Kenan Sofuoğlu, Türkiye’ye 5 Ekim Salı günü dönecek. Akşam saat 19.30’da Sabiha Gökçen Havaalanına inmesi beklenen şampiyon sporcuyu özellikle memleketi Sakarya’daki motosiklet tutkunları, coşkulu bir şekilde karşılamak için hazırlık yapıyor.
Otobüslerle İstanbul’a gidecek hayranları milli sporcuyu havaalanında karşılayacaklar.

Ce: Kenan Sofuoğlu göğsümüzü kabarttı

çok acı yaşadı bu aile inşş bundan sonra herşey güzel olur gurur duyduk valla:disdain:

Ce: Kenan Sofuoğlu göğsümüzü kabarttı

Rahmetli abisiyle tanışmıştık iskenderun drak yarışlarına gelmişlerdi,kenan da yanındaydı.Ozaman tabi bu kadar ünlü değildi.Sonra kendini geliştirdi,honda da sponsoru,Parayla oynuyor tabiki devletten bi beklentim yok diyecek:D

sevindim şampiyonluğuna,başarıları burda kalmaz umarım...

Back
Yukarı