Ömrüme doğan gün/eşime...

Durum
Daha fazla cevap için açık değil.

*RahleM*

Tanınmış Üye
Tuttuğu Takım
GALATASARAY
“Ömür göz açıp kapayıncaya kadar hızla geçer yavrum” derdi anneannem anlamamışım meğer. Bir yıl daha kayıp gitmiş ömrümden ne çabuk. Sevdiklerim vefasını göstermeye başladıkça anladım giden gün ömürdenmiş. Kalemi kağıdı devşirip önüme hesaplaşmak istedim geçmişimle kıyasıya. Kalem sus dedi, kağıt haykır içinde ne varsa. Anladım ki yüreğimi kasıp kavuran gel-gitler her yerde yankılanırmış. Yine de yazmalı dedi bir çığlık… Silip atmalı gamı, kederi ve hüzne dair ne varsa, sadece umudu ve mutluluğun yankısını yazmalı… Geçmişe dokunmadan bugünümü yazmalı… Ömrüme doğan gün/eşi, günümü aydınlatan ışığı, kalbimin ritmini bozan sevgiyi anlatmak için yazmalı…

Kalem kağıtla buluştuğundan bugüne ilk defa böyle heyecanla raksa dururmuş parmaklarımı titretircesine, tek düze atmaya alışkın kalbim nasıl atacağını şaşırıp sağına soluna bakınırmış yardım edin dercesine, hüzne boyalı düşlerim yerini umuda bırakırmış gün/eşin ömrüme doğuşunu hissedercesine ve bütün benliğim senli bir hayata hazırlanırmış içimdeki mayınları temizlercesine, gelişini bayrama çevirircesine, aynadaki aksimi güzelleştirircesine… İçimde sen varken ve sen bu kadar çokken, aynada yankılanan ben değil içimdeki senken çirkin gözükmek mümkün müydü sevgili? Öyle şanslıyım ki ben harika bir yürekte konaklıyorum, zamanla kendimi bulmaya hatta kendimi kaybedip biz olmaya başlıyorum. İçimdeki garip mutluluk derinlerde olduğumu hissettiriyor, seni hissetmek ne güzel sevdiğim. Varlığını yaşamak, aşkınla kalbimi ısıtmak, her şeye seninle yeni bir anlam bulmak ne güzel. Aynı yolda yürümek, aynı hayali düşlemek, aynı geceye uyuyup, aynı sabaha beraber uyanmak ne güzel. İçinde sen olan her şey ne güzel sevgilim, ömründeyim, seninim…

Umutlarımın yüzü gülmeye başladı sen gelince dünyama, tebessümüm şenlendi. Zindana atılan hayallerim çıktı gün yüzüne, ışığa kavuştu, gün/eşe kavuştu… Her yanım senle dolup taşarken isyan etti mutluluk bile, bende size yetecek kadar sevinç yok diye. Oysa bende sana, sende bana yetecek kadar çok biz vardı biliyorduk ve mutluluk bile engel olamıyordu sevincimize işte. Kalbim öylesine viraneydi ki sen geleceksin diye onardım tüm kırıklarımı, temizledim tüm yar(a)larımı. Ve işte her zerremle seni bekliyor benliğim sevgilim, seni bekliyor kalbim, seninim…

Mevla’ya en büyük şükrümsün sen benim sevgilim, en içten duam, en derinden yakarışımsın. Yolumuzu bir eden her sebebe, her niyete şükranım. Ömrüme doğan gün/eşim, ışığım, mutluluk sebebim… Kalbime hoş geldin, hayatıma hoş geldin sevdiğim… Bir nefes kadar bile uzağıma gitme ömrümden, bir an bile sensiz bırakma beni sevdiğim. Hissettiğim en gerçek duygum, nefesim, hasretim, tüm ömrümce kalbindeyim sevgilim, seninleyim, her şeyimle seninim…

Not: Bugün benim doğum günüm ve bu mektubumu gün/eşime ithaf etmek istedim. Ona layık bişey değil ama kabul eder inşaallah :) İyiki varsın bitanem...

Cevap: Ömrüme doğan gün/eşime...

Doğum günün kutlu olsun canım:)Sevdiklerinle seni sevenlerle nice senelere:)

Yazıda çok güzeldi allah mutluluğunuzu daim eder inşallahh:)

saol canım çok teşekkür ederim :) amiinnnn inşaallah. beğenmene sevindim canım :) hep beraber nice senelere inş.

doğum günün kutlu olsun, bir ömür boyu mutluluklar...

teşekkür ederim hayati :) hep beraber mutlu olalım inşaallah.

bitanem çok güzel bir mektup olmus yüregindeki benin bukadar büyük olması çok mutlu ediyor beni sende iyiki varsın iyiki dogdun iyiki hayatıma girdin:) yüregimdesin

canımsın sen benimm :) iyiki ömrümdesin :)

aynen bitanem:)

gülüşüne kurban kuşum :)

Ce: Ömrüme doğan gün/eşime...

"Bir nefes kadar bile uzağıma gitme ömrümden, bir an bile sensiz bırakma beni sevdiğim. Hissettiğim en gerçek duygum, nefesim, hasretim, tüm ömrümce kalbindeyim sevgilim, seninleyim, her şeyimle seninim…"

RABBİM HAYIRLISINI VERSİN!!!

"Bir nefes kadar bile uzağıma gitme ömrümden, bir an bile sensiz bırakma beni sevdiğim. Hissettiğim en gerçek duygum, nefesim, hasretim, tüm ömrümce kalbindeyim sevgilim, seninleyim, her şeyimle seninim…"

RABBİM HAYIRLISINI VERSİN!!!

Çok hayırlısını verdi sayesinde abim hastanelerde.Neyse....

Yaptiğim alinti tepki mahiyetindeydi... Yanliş anlaşilmasin... Yani bir zamanlar bunlari yazmiş birinin, şimdi bu şekilde olmasi... Gerçi haddimi aşmak da istemem bunlar bana düşmez... Neyse belki de o alintiyi hiç yapmamam gerekirdi... Sonuçta tatsiz meseleler...

diyecek söz bulamıyorum...

Boş verin, olan olmuş biten bitmiş giden kaybeder. Biz işimize bakalım. ;)

Durum
Daha fazla cevap için açık değil.
Back
Yukarı