Osman Sınav'dan Yine Harika Bir Dizi_Kılıç Günü

_Ezel_

Özel Üye
Özel Üye
Tuttuğu Takım
BEŞİKTAŞ
Bir çok başarılı yapıma imza atan Osman Sınav, yine dev bir projeyi hayata geçiriyor…
Sınav, Ezel’e rakip olacak yeni bir intikam dizisi olacak olan “Kılıç Günü” için uzun süredir titiz bir çalışma sürdürüyor.
gazeteciler.com’un haberine göre tiyatro kökenli oyuncu ağırlıklı yeni dizi atv’de ekrana gelecek.. Dizide başrolleri Tansel Öngel, Melike Güner, Tamer levent, Ertan Saban, Dursun Ali Atay, Serdar Yeğin, Nur Erkul, Yurdaer Okur, Teoman Kumbaracıbaşı ve Leyla Bilginel paylaşıyor.
Senaryosu 1 yılda hazırlanan dizinin oyuncu çalışması ise yaklaşık 6 ay sürdü.
Dizide intikam alacak olan Kılıç Ali’yi Tansel Öngel canlandırırken, Cansu karakterini Nur Erkul oynayacak.
Osman Sınav’ın yapımcılığının yanı sıra genel konseptine de imza attığı dizi 90 bölümlük bir formata uyarlandı.
DİZİ, KAHRAMANIN MEZAR TAŞININ ISMARLANMASIYLA BAŞLIYOR
Tanıtımlarında “İşte böylece başlar esas hikayemiz. İyi ile kötünün, Davut ile Golyat’ın, Musa’yla Firavun’un hikayesidir bu hikaye. Ve elbet sonunda hak’kın ve haklının yanında olan kazanacaktır…” sloganının kullanıldığı diziyle ilgili Osman Sınav şunları söyledi:
“Hikayemizin bir tarafı varoşlara diğeri plazalara uzanıyor. Kahramanımızın 90 günü var. Aşırı burun kanamasıyla gittiği doktor kahramanımıza 90 günlük ömür biçiyor. Onun mezar taşını ısmarlayarak başlıyoruz diziye… Hikayemizde kahramanımızın her gününü bir bölüme sığdıracağız.”

---------- Mesaj eklendi 01:24 ---------- Önceki mesaj 01:15 zamanında eklendi ----------

[SENE]2589993[/SENE]

Ce: Osman Sınav'dan Yine Harika Bir Dizi_Kılıç Günü

ben izledim begendim ezeli sollar bencem bebşim:embarrassed:

Bencede sollayacak,ezel de amacından saptı zaten bi tuhaf oldu...:D

Dizi çok güzel olmaya başladı....Konusu karakterleri,anlatımı harika....Çok beğendim inşallah ezel gibi bozulmaz...

KILIÇ GÜNÜ BİTTİ!

ATV'nin çok tartışılan dizisi Kılıç Günü'nün çekimleri durduruldu. İşte detaylar...

Osman Sınav'ın önce sinema filmi olarak tasarladığı ancak daha sonra dizi çekmeye karar verdiği "Kılıç Günü" reyting canavarına yenildi.

Tansel Öngel'in Ali Kılıç isimli kahramanı canlandırdığı dizi, ilk bölümünde yer alan eşcinsel yatak sahnesiyle çok tartışılmış; ardından konuyla ilgili RTÜK'e yüzlerce şikayet gitmişti.

Sınav'ın "Bir Musa ile Firavun hikayesi" sloganıyla çektiği dizi, ilk bölümünden itibaren seyirciden beklenen ilgiyi göremedi ve atv geçen hafta dizinin çekimlerini durdurma kararı aldı.

Dizide ilk başrolünü oynayan Tansel Öngel, kepçe kulak ameliyatı bile olmuştu.

boşa masraf yaptılar:D

Bizim milletimiz hala fatmagülü seyretsin.Gül gibi diziye kıydılar vallahi.Çok üzüldüm yaff...

Back
Yukarı