Sen çoktan öldürmüşsün beni

Hakan Koray

Demirbaşlardan
Tuttuğu Takım
Takım Tutmuyorum
Sen çoktan öldürmüşsün beni

Sen çoktan öldürmüşsün beni. Neden gerçekliğinin elbisesini giyip gelmediğin belli oldu şimdi. Yazlık aşklar sevdasında ruhun, şen kahkahaların gecelerde kırmızı şarabın yanında, gündüz mesireliklerde pikniklerin çakır keyif muhabbetlerine meze olmuş çoktan. Sen özgür bir kadınsın, beni unutman normal ötesi bu özgürlük deryasında gönülden gönüle yol alırken, sen bana “Sev ama senin dışında herkes sahiplensin” de dersin, kusura bakma sevgili, seni cümle alemle paylaşmak için sevmem ben. Sen özgürsün, ben o geniş özgürlüğünde sana hapisim ve beyninde dünyaya anne karnında merhaba demeden veda eden bir çocuktan farksızım.

Sen çoktan öldürmüşsün beni. Neydi ruhunu bana sunmamaktaki bahanen, eski aşklarından farklı olan ya da eksik kalan yanım; sana sadık olup ta, seni yirmi birinci yüzyılın Mecnunvari bir sevdayla sevmem miydi? Sen sevdikten sonra unutmalara alışmışsın sevgili, eski sevdiklerinin bedenlerindeki sıcaklığı bedeninde saklayıp taşıyacak kadar sadık ama sana kendini her şeyiyle adayan bir adamı şehvet dolu gözlerinde kendini bulduğu anda öldürecek kadar cesur bir ihanetperversin. Bunca yıl bekleyişimin sonunda gelmeyen, kan revan içinde, açtığın yaraları sarmayıp ta seninle olan bir yuvanın hayalini bırakacak kadar özgürsün sevgili.

Sen çoktan öldürmüşsün beni. Şimdi sana , artık bundan sonra böyle, sende ihanetperver gör, bende senin gibi özgürüm ve gündelik sevdalara bağrımı açtım, senin doyasıya yaşadıkların öyle yaşanmaz, gör sen” demeyeceğim. Sen ne olursan ol, istersen gün içinde terk et defalarca, istersen ihanetlerle gel, istediğin kadar özgür ol, istersen kahkahalarının rengini sadece muhabbetlerde değil, sadakatsizliğini çimenlerde de bırak, ne yaparsan yap, seni delice sevmeme engel olamayacaksın hayalden gerçekğe dönmek bilmeyten ruhunla, seni son nefesime kadar seveceğim ve son anımda b ile bekleyeceğim seni, son salisemde bile yüreğimde sadık bir ruhla bana dönebilme ihtimalini yeşerteceğim. Allah kahretsin, seni neden yarattım ben, neden seni böylesine delice, böylesine kendini kaybedercesine sevdim ben…

Oysaki sen çoktan öldürmüşsün beni, beyninde olsa iyi ama sen hücrelerinde bile benim ölü bedenimi taşırken, ben seni severek, seni yaşatarak güç buluyorum içimde. Seni seviyorum.

Baki EVKARALI

Ce: Sen çoktan öldürmüşsün beni

Sen sevdikten sonra unutmalara alışmışsın sevgili:(

Çok güzeldi teşekkürler

Back
Yukarı