1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

SEO nedir?

Konusu 'Favori Siteleriniz' forumundadır ve ilovehuni88 tarafından 12 Kasım 2015 başlatılmıştır.

 1. ilovehuni88

  ilovehuni88 Üye

  Katılım:
  13 Ağustos 2015
  Mesajlar:
  58
  Beğenilen Mesajları:
  1
  Cinsiyet:
  Bay
  Tuttuğu Takım:
  GALATASARAY
  SEO’nun temel amacı arama motorlarında üst sıralarda listelenmektir. Bu amaç ile sitede yer alan bilgi, hizmet veya satışların daha fazla kitleye ulaşmasını sağlanmaktadır.

  Neden SEO yapmamız gerektiğini aşağıdaki maddeler ile açıklayabiliriz:
  Müşteri artışı
  Maddi kazanç
  Otorite, tanınırlık, markalaşma
  Manevi kazanç

  SEO’ya başlamadan önce yapılacak ilk şey anahtar kelime araştırması ve rakip analizidir. Doğru bir anahtar kelime araştırması ve çalışılma yapılmamış ve düzgün bir seo danışmanlığı alınmamış bir proje istenilen verime ulaşılmaz.
  Anahtar kelime, internet kullanıcılarının sitenize yol göstericisi olarak düşünülebilir. Örneğin kullanıcı “bilgisayar” kelimesini arama yaptığında arama motoru “bilgisayar” kelimesi geçen siteleri listeler. Eğer sitede bu kelime geçmiyorsa sonuçlar arasında yer almaz. Doğru anahtar kelime seçimi hedeflerinize ulaşmada sağlayacak en önemli etkendir.

  Sitenizin üst sıralara çıkmasını belirleyen diğer bir faktör de backlinktir. Bir sitenin başka bir site tarafından link verilmesine, referans göstermesine backlink denir. Backlink sayesinde arama motoru motorları sitenizi daha sık ziyaret ederler. Backlink almadan önce hedef kelime ile ilgili sayfanızın içeriğini geliştirmeli, sayfanızın içeriğine uygun özgün makaleler yayınlamalısınız. Özgün, etkili ve güzel makale yayınladıktan sonra Backlink alırsanız bu backlinklerin normal backlinklerden 0 daha fazla yararını göreceksiniz.

  Popülarite, üst sıralarda listelenmek için en iyi reklam ürünüdür. Sitenizi popüler hale getirmek için yaptığınız tüm arama motoru optimizasyonu çalışmaları sonucu siteniz üst sıralara yükselmektedir.
  Arama motorları bir sitenin popüler olmaya başladığını ziyaretçi sayısının düzenli bir şekilde artışından ve site hakkında link ve bilgi paylaşımlarından anlamaktadır. Bu paylaşımların kanalı ve sayısı arttıkça, popülarite daha sağlam ve doğal bir hale gelmektedir.
   
  Last edited by a moderator: 12 Kasım 2015

Sayfayı Paylaş