"Uçaklar inmeye devam edecek"

atmaca

Genel Yönetici
Staff member
Tuttuğu Takım
GALATASARAY
Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, transferlerin süreceğini dile getirirken, taraftarına ümit verdi.
mkk384.jpg

Dursun Özbek, geleceğin, önümüzdeki 3-5 yılın takımını kurmak için kolları sıvadıklarını söyledi, “Bu itibarla takımda bayağı yenilenme söz konusu. Galatasaray’a yakışan, hem sportif performansı hem de kişiliği niteliğinde futbolcuları kadroya katmaya devam ediyoruz” dedi.

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, transfer konusunda sarı-kırmızılıların yüreğine su serpti, yeni futbolcuları getirecek uçakların inmeye devam edeceğini dile getirdi.

“AA Spor Masası”nın konuğu olan Özbek’e, transfer edilmek istenen Feghouli hatırlatıldı. Galatasaray Başkanı da, “Evet uçaklar inmeye devam ediyor. Geçen seferki ifademde zamanlama hatası oldu, ‘Önümüzdeki hafta’ dedim. Taraftarlardan özür diliyorum. Bir hafta gecikme oldu. Zaman dilimi vermeden, geleceğin, önümüzdeki 3-5 senenin takımını kurmak durumundayız, bu itibarla da takımda bayağı yenileme söz konusu. Onun için Galatasaray’a yakışan, hem sportif performansı hem de kişiliği niteliğinde futbolcuları kadroya katmaya devam ediyoruz. Sezon sonu itibarıyla teknik heyetten bir rapor aldık. Yaptığımız çalışmalar neticesinde önümüzdeki sezonlarda Galatasaray’a hizmet edecek, eksiklerini giderecek futbolcuların listesini verdik” dedi.

Üç katı çalışma

Takım içinde büyük uyum bulunduğunu dile getiren başkan Özbek, “Çok yoğun bir çalışma içindeler. Hatta bir günde üç günlük çalışma yoğunluğu içinde olduğunu söylüyorlar. Keyifle ayrıldım. Her şey Galatasaray için çok güzel, inşallah sezonda da çok iyi sonuç alacağız” diye konuştu.

Rakiplerin transfer çalışmalarına bakarak keyifli bir sezonun kendilerini beklediğini dile getiren Dursun Özbek sözlerini şöyle sürdürdü: “Rakiplerimiz de Avrupa’da çok sözü edilen, başarılı olmuş kişileri transfer ediyor. Bu bir yarış, Galatasaray bu yarışın içinde her zaman ön safhada bulunan takım olduğuna göre gereğini yapması lazımdı. İnşallah kavgasız, taraftarların seyir zevkini doyuran bir lig olacak. Hem bizim hem rakiplerin yaptığı transferler bunun birinci göstergesi.”

Tudor’a övgü

Dursun Özbek, Barcelona’da oynayan eski futbolcuları Arda Turan’ın Türkiye’ye dönmesi durumunda forma giyeceği tek kulübün Galatasaray olacağını dile getirdi, “Ben Arda’nın başkanıyım, ağabeyiyim. Kendisi de bu arzuyu belirtmiştir. Farklı bir gündem oluşturmaya gerek yok” yorumunu yaptı.

Teknik direktör Igor Tudor’dan övgüyle söz eden Galatasaray Başkanı şöyle devam etti: “Tudor’da en çok beğendiğim şey, çok enerjik biri olması. Çalışmaktan yorulmuyor. Futbolcusuyla ikili ilişki içinde. Kamptaki durumu biz biliyoruz, keşke kamera takıp onları çekseydim. İnsanlarla yakından ilgilenen bir antrenör. Sadece sahada da değil. Takımın 12. oyuncusu çerçevesinde olaya giren birisi. Enerjiyi takımın bütünlüğü için ortaya koymak ve hep kuvvetli olmak zorundasınız. Bu inançta bir antrenör. Biz bunu kendisinde gördük. Tudor’un ekibi de aynı şekilde. Futbolcularla da konuştuk. Tudor, Galatasaray’a yakışan bir antrenör. Enerjisi ve dinamiği bütün futbol takımına yansıyor.”

‘Özür bekliyorum’

UEFA Finansal Fair Play’le ilgili sıkıntılarının bulunmadığını dile getiren Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, “Davet ettiler, oynuyoruz, önümüzdeki hafta maçımız var. Buradan bazı sevgili Galatasaraylılardan özür bekliyorum. ‘UEFA ile ilgili sıkıntımız yok’ dediğimiz dönemde, ‘Galatasaray ceza alır’ dediler. UEFA, konuşmaların hepsini izliyor, onlara yansıyor. Biz, UEFA ile önümüzdeki dönem kupalarda olacağımızı konuşmamıza rağmen UEFA diyor ki; ‘Acaba bizim gözden kaçırdığımız bir şey mi var?’ Galatasaray’ın genel kurul üyeleri, ‘Galatasaray UEFA’ya gidemez, gitmemesi lazım.’ diyor. Boşu boşuna endişe doğuruyorsunuz. Şimdi ne oldu? O konuşmaları yapanlar en azından bir özür dileme nezaketini göstermeyecek mi?” diye konuştu.

Kulüp menfaati

Galatasaray’dan ayrılan Sabri Sarıoğlu, Bruma ve Podolski hakkında konuşan Dursun Özbek, her şeyin Galatasaray menfaatleri çerçevesinde gerçekleştiğini söyledi.

Özbek, “Aşağı yukarı 5-6 yıldır hizmet veren bir takımımız var. Bu sürede 3 lig şampiyonluğu kazanıldı, Süper Kupa, Türkiye Kupası almış başarılarla dolu bir 5 yıl var. Bu, bir yerde sporcuda doymuşluğu da getiriyor. Dünyada bütün takımlar belli süreçten sonra yenilenmek, yeni heyecanlar oluşturmak peşinde oluyor. Galatasaray’ın şimdi politikası bu” dedi.

Bruma’nın Almanya’da, Podolski’nin ise Japonya’da devam etmek istediklerini söyleyen Özbek, şöyle konuştu: “(Biz senin Japonya’ya, Almanya’ya gitmeni istemiyoruz) demek Galatasaray’a yakışır mı? Her iki tarafın da menfaati korunur, ‘Kazan kazan’ durumu olursa bu masada tartışılır. Galatasaray’ın menfaatini yok sayarak kimseyi bir yere göndermeyiz.”

‘Riva parasıyla transfer yapılmadı’

Riva projesinden gelecek gelirin transfere harcandığı yönündeki eleştirilere yanıt veren Dursun Özbek, bu projeyle Galatasaray’ın borçlarını sıfırlamayı arzuladıklarını söyledi.

Özbek, “(Riva’yı sattı gitti oyuncu transfer etti) Böyle bir şey yok. Altını çizerek söylüyorum. Ben gayrimenkul geliştirme projelerini Galatasaray’ın finansal yapısını düzeltmek, borçlarını sıfırlamak, ödediğim faiz yükünün altından kurtulmak üzerine yapıyorum. Kimse elde edilen paraların transfer amaçlı olduğu konusunda konuşmasın. Galatasaray düşmanları konuşabilir. Onların niyetleri, algıları farklı. Benim ifadelerim taahhüt niteliğinde. Dolayısıyla Galatasaray’ı sevenlerin en azından benim ifade ettiğim manada anlamasını diliyorum” diye konuştu.

‘Biz de bağırmaya başlayacağız’

Geçen sezon hakemlerden sıkıntıları olduğunu dile getiren Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, “Çok bağıran belki kurullarda çok yer alıyor. Biz de gerektiği kadar bağıracağız, sesimizi yükselteceğiz. Çünkü artık futbol çok pahalı bir spor oldu. Galatasaray Futbol Takımı’nın bir sezonluk maliyeti 100 milyon euro. Yanlış düdük, bütün emeğini, çalışmalarını baltalama noktasına getiriyor. Herkes bundan muzdarip. Biz de bağırmaya başlayacağız. ‘Kurullar değişsin’ diyeceğiz” ifadesini kullandı.

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Türk Telekom Stadı’nın yanına yapacakları salonu da anlattı, Florya yerine Kemerburgaz’a yapılacak tesisleri de dile getirdi.

fft16_mf9452758.Jpeg

lazyload.gif

Kulübün anasını ağlattıktan sonra böyle edebi cümleler kurman inan hiçbirimizi heyecanlandırmıyor D.Ö

Kulübün anasını ağlattıktan sonra böyle edebi cümleler kurman inan hiçbirimizi heyecanlandırmıyor D.Ö
Sneijder'in 10 numarasını yeni gelen transferlerden birine vermişler. UEFA listesinde öyle görünüyormuş. Sneijder de giderse baya bi küfür yer D.Ö.

Back
Yukarı