1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Ünlü avukat Petrocelli'nin kaybettiği tek dava

Konusu 'Makaleler, Denemeler ve Öyküler' forumundadır ve Hakan Koray tarafından 12 Mart 2010 başlatılmıştır.

1. Hakan Koray

Hakan Koray Özel Üye Özel Üye

Beğenilen Mesajları:
    805
    Tuttuğu Takım:
    Takım Tutmuyorum
    Ünlü avukat Petrocelli'nin kaybettiği tek dava

Ünlü bir futbolcu karısını öldürmekle suçlanıyordu. Futbolcu yakalanmıştı. Ama karısının cesedi ortada yoktu.

Duruşma Amerikan filmlerindeki gibiydi. Futbolcu sanık sandalyesinde oturuyordu.

Kucak dolusu parayla tuttuğu avukatı jüriyi ikna etmeye uğraşıyordu:

"Sayın jüri, müvekkilimin suçsuz olduğuna yürekten inanıyorum. Buna az sonra sizler de inanacaksınız. Neden mi? Bakın, şimdi 1'den 10'a kadar sayacağım ve müvekkilimin öldürdüğü iddia edilen karısı bu kapıdan içeri girecek. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10"

Bütün jüri kapıya dondu. Kimse girmedi içeri. Avukat bir savunma dehasıydı; öldürücü hamlesini yaptı.

"Bakın, siz de kadının öldüğüne inanmıyorsunuz. Çünkü hepiniz içeri girecek diye kapıya baktınız. Buna güvenmenizi talep ediyorum."

Jüri, ünlü futbolcuyu suçlu bulduğunu bildirdi ve dava bu şekilde sonuçlandı. Mahkeme çıkışında avukat, bayan jüri başkanına yaklaştı:

"10'a kadar saydığımda siz de diğer üyeler gibi kapıya bakmıştınız. Neden böyle bir karara imza attınız?"

"Doğru" dedi jüri başkanı; "Ben de kapıya baktım, ama müvekkiliniz kapıya bakmıyordu!"

2 kişi bunu beğendi.

2. hürrem sultan

hürrem sultan Demirbaşlardan

Beğenilen Mesajları:
    754
    Ce: Ünlü avukat Petrocelli'nin kaybettiği tek dava

degişik bir yaklaşım bravo valla tşkrlr:smile:

3. _masal_

_masal_ Özel Üye Özel Üye

Beğenilen Mesajları:
    308
    geLeceK karaNLık göLgeLEriNi ßize doğRu uZatmaKta