Video üzerine yazı yazmak

Tuttuğu Takım
GALATASARAY
Bir çok kişi kişisel video çekmiş ve bu ilginç videolar üzerine yazı yazmak istemiştir veya bazı videolar üzerinden mesaj vermek için video üzeri yazı yazma ihtiyicı duymuştur. Video üzerine yazı yazmak logo koymak gibi işlemler ilginç videolar videolara ayrı bir hava veriyor bunun için çokta uzman olmanıza gerek yok küçük programlarla videolar üzerine yazı yazabilirsiniz resimli anlatımı inceleyin.

Netbook kullanıcı olarak profesyonel video düzenleme programlarını malesef çalıştıramadım (Çözünürlükten dolayı) ve bunları elemek zorunda kaldım. Fakat aşağıda anlatacağım yöntemle daha kısa sürede videolarımı hazırlamayı başardım. Peki bu yöntem nedir Site yada sayfa ismini alt yazı dosyası olarak oluşturuyorum.

Daha sonra bu alt yazı dosyasını da videoya yapıştırıyorum ve birleştiriyorum işlem tamamdır İlk yaptığım işlem bir filmden 1,2 dakikalık bir sahne kesmek oluyor. Bunu da Boilsoft Video Splintter programı ile yapıyorum. Kullanımı oldukça kolay ve oldukca hızlı.

Boilsoft Video Spiltter İndirmek İçin Tıklayınız Video kesme işimiz tamam şimdi ise sayfa ismimizi yada site ismimizi alt yazı dosyası olarak oluşturalım. Bunun içinde Subtitle Workshop 4 bu programı kullanacağız. Şimdi elimizde hem kesilmiş videomuz ve hemde alt yazı dosyamız mevcut.

Son işlem olan bu iki dosyayı birleştirmek olacak Onun içinde Avi Recomp programını kullanıyoruz. Programımız eğer ingilizce ise İnterface kısmından dil seçeneğini Türkçe yapıyoruz.

Gerek youtube gerek facebook videoları üzerine yazı yazmak videonun size ait olduğunu belirtmek amacıyla küçük notlar alabileceğiniz en iyi video üzerine yazı yazma programlarından biridir bu program daha iyisini yorumda tavsiye edebilirsiniz videoya alt yazı üst yazı ara yazı ekleyebilirsiniz.

Last edited by a moderator:
Back
Yukarı