Windows 7'nin ismi belli oldu

aziM

Demirbaşlardan
Tuttuğu Takım
BEŞİKTAŞ
Windows 7'nin ismi belli oldu

Vista'nın yerini alacak olan ve uzunca bir süredir gündemde tutulan yeni işletim sistemi Windows 7 için Microsoft sonunda resmi ismi belirledi.
2609_w7_275_2.jpg

Bu ay içerisinde WinHec ve PDC konferanslarında ön beta sümüyle kullanıcıların karşısına çıkacak olan Windows 7'nin resmi ismi belirlendi.
Bugüne kadar kod adı olarak yedinci nesil işletim sistemi olduğundan ötürü Windows 7 ismini kullanan Microsoft, vista blog sayfaları üzerinde Mike Nash aracılığıyla yeni işletim sistemine dair ismin resmi olarak kabul edildiğini de duyurdu. Buna göre yeni isim Windows 7 olacak.
Bu şaşırtıcı! seçimi aktaran Nash, kod adının resmi sürümde kullanılacak olmasının da Microsoft için bir ilk olacağını aktardı. Nash, önümüzdeki hafta ve aylarda blog üzerinden daha fazla bilgiyi de kullanıcılarla paylaşacağını sözlerine ekledi.

kaynak_mynet

Cevap: Windows 7'nin ismi belli oldu

Microsoft'un Vista'dan sonraki işletim sistemi Windows 7 hakkında ilk ekran görüntüleri de gelmeye başladı.
2209_w7_590.jpg

2010 yılında çıkması planlanan ve vista'nın yerini alacak işletim sistemi Windows 7 üzerine çalışmalar son sürat devam ediyor.
Vista tabanının üzerine yeni özellikler eklenerek oluşturulacak olan Windows 7'de üçüncü safhaya (M3) dair ilk ekran görüntüleri de gelmeye başladı. Görünüşte Vista ile çok büyük benzerlikler taşıyan ancak dokunmatik ekran desteği başta olmak üzere pek çok yeni özellikleri bulunan yeni Windows'un ekran görüntüleri....
01.jpg

Giriş ekranı
02.jpg

Masaüstü
04.jpg

Başlat menüsü
05.jpg

Programlar
09.jpg

Windows 7 hoşgeldiniz

Umarım Vista gibi suyunu çıkramazlar.

aynı beklenti içerisindeyim,vistayı kullanmaktan vazgeçtik artık...

Back
Yukarı