28 Kasım KPSS sınavı

Aşk'a İnanmışt'ı

Genel Yönetici
Staff member
Katılım
28 Mart 2008
Mesajlar
23.247
Tepki puanı
2.148
Puanları
163
Yaş
40
Bulunduğu Yer
ŞANLIURFA
Tuttuğu Takım
GALATASARAY
28 Kasım ÖSYM KPSS sınavı yarın yapılıyor. ÖSYM tarafından açıklandığında 28 Kasım KPSS soru ve cevapları bu sayfada! 28 kasım KPSS sınav saati Ortaöğretim Düzeyi 09:30, Önlisans Düzeyi 14:30'da

Yüzbinlerce öğrencinin gireceği 28 Kasım KPSS sınavı için geri sayım başladı. ÖSYM tarafından yapılan ve yaklaşık 2,5 milyon kişinin gireceği sınav hayati önem taşıyor.
Hemen hemen herkesin yakınındaki birisinin sınava gireceği 28 Kasım KPSS sınavı 120 sorudan oluşuyor.
Bu arada KPSS için tüm sınav merkezlerinde geniş güvenlik önlemleri alındı. Hatta sınav merkezlerine su bile getirilmesi yasaklanıyordu ki, şeffaf şişelerde su getirilmesine son anda izin verildi.
İkinci bir kopya skandalının önüne geçmek için yoğun güvenlik önlemleri altında gerçekleşecek sınav, sınava girenler kadar sınava girenlerin yakınlarının da imtihanı oluyor.
Sınav yerlerinde gürültü yapılmaması gerektiğini vurgulayan ÖSYM Sınav Merkezi, gürültü yapanlar hakkında cezai işlem uygulanacağını belirtti.
AYRINTILAR....
KPSS adayları, ÖSYM tarafından daha önce kendilerine gönderilen giriş belgesinde belirtilen yerde sınava girebilecekler.
KPSS Ortaöğretim-Önlisans sınavı 28 Kasım 2010 Pazar (yarın), Tıpta Yeterlilik Sınavı da 5 Aralık 2010 Pazar günü yapılacak.
ÖSYM, 28 Kasım Pazar günü yapılacak KPSS ortaöğretim/önlisans sınav süresini 2.5 saatten 2 saate, soru sayısını da 150’den 120’ye indirdi.
ÖSYM’nin internet sitesinde yer alan açıklamada, iki yılda bir yapılan ve bu yıl 26 Eylül 2010’da yapılması planlanan "2010-Kamu Personel Seçme Sınavı"nın (KPSS-Ortaöğretim/Önlisans) 28 Kasım 2010 tarihinde, yaklaşık iki buçuk milyon adayın katılımı ile yapılacağı bildirildi.
Açıklamada, bu sınav için başvuru yapmış adayların sınava girecekleri sınav merkezlerine atamalarının yapıldığı ve sınav tarihi olarak, 26 Eylül 2010 tarihini gösteren Sınava Giriş ve Kimlik belgelerinin adaylara postalandığı anımsatıldı.
28 Kasım 2010 Pazar günü yapılacak sınav için adayların sınav yeri atamasının yeniden yapılmayacağı ve yeni bir Sınava Giriş ve Kimlik Belgesi gönderilmeyeceği vurgulanan açıklamada, adayların 28 Kasım 2010 tarihinde gerçekleştirilecek sınava, daha önce adreslerine gönderilmiş olan, sınav tarihi olarak 26 Eylül 2010 tarihini gösteren Sınava Giriş ve Kimlik Belgeleri ile girecekleri bildirildi.
SINAV SORULARI VE SÜRELERİ
Açıklamada, sınav tarihinde, özellikle doğu illerinde, havanın daha erken saatlerde kararması ve bir elektrik kesintisi durumunda adayların mağdur olmaması amacıyla, Devlet Personel Başkanlığı'nın da görüşü alınarak sınav süresinin, sabah (ortaöğretim) ve öğleden sonra (önlisans) oturumları için 2 saat ve testlerin kapsamları aynı kalmak üzere, her iki oturumda da sorulacak soru sayısının 120 olarak yeniden belirlendiği bildirildi.
ÖSYM tarafından daha önce yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı Ortaöğretim/Önlisans sınavlarında her iki oturum için adaylara 2.5 saat sınav süresi verilirken, 150 soru yöneltiliyordu.
 
Ce: 28 Kasım KPSS sınavı

Sınava girecek olan herkesin Rabbim yardımcısı olsun...:)
 
Ce: 28 Kasım KPSS sınavı

amin kardeşimde giriyor kuzenimde:) benki lisans benki çok zor asıl bana dua lazım:)
 
Ce: 28 Kasım KPSS sınavı

Allah cümlesinin yar ve yardımcısı olsun,seninde tabi...
 
Ce: 28 Kasım KPSS sınavı

saol abla
 
Back
Yukarı