1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Açıköğretim Ara Sınavlar Öncesi Öneriler - Ders Çalışma Yöntemleri

Konusu 'Açık Öğretim Bölümü' forumundadır ve melek tarafından 22 Haziran 2009 başlatılmıştır.

 1. melek

  melek Demirbaşlardan

  Katılım:
  11 Nisan 2008
  Mesajlar:
  2.613
  Beğenilen Mesajları:
  255
  Tuttuğu Takım:
  GALATASARAY
  Merhaba açıköğretim öğrencileri;

  Bildiğiniz üzre 04-05 Nisan 2009'de Ara Sınavlar Yapılacaktır...

  Sınavlarda sizlere destek olmak ve sizlerin başarı ve sevincine ortak olmak için elimizden geldiğince sizlere yardımcı olmaktayız. Bu sebeple sınav öncesi ve sınav anı için sizlere bir kaç hatırlatma ve önerilerde bulunmak istiyoruz.

  *Sınava hazırlanmak için lütfen günde en az 1 saat ders çalışınız.

  * Dersleri lütfen çalışanlar, iş yerlerine gidip gelirken yolda geçirdikleri ve ölü zamanlarda serviste, minibüste otobüste çalışmaya özen gösterelim. Bu sayede yolda geçen ölü zamanımızı en iyi şekilde değerlendirmiş olup, kendimize ayıracak daha fazla zaman elde etmiş oluruz. Herhangi bir işte çalışmayan kişiler içinde, en iyi ders çalışma saati olarak sabah saatlerini öneririz. Vucut ve beynininz dinlenmiş ve henüz günün kargaşasına atılmamışken ders çalışmak zihnimizde daha fazla yer etmesine ve daha çabuk anlamamıza olanak sağlayacaktır.

  * Mümkün mertebe günde en az 2 dersin 1 er ünitesini okumaya çalışın. Sınav zamanına kadar bir dersi en az 2 kez tekrar etmenizi öneriyoruz.

  * Her bir ünite çalıştıktan sonra ünite sonundaki deneme testlerini çözmeye özen gösterin.

  * Sınava Bir Kaç gün kala bol bol test çözmeye özen gösterin. Forumumuzda bulunan daha evvel sınavlarda çıkmış olan sorulara çalışabilir testlerden yararlanabilirsiniz.

  * Sınav günü sınav yerine en az 2 saat evvel gidin. Yanınızda o oturumda gireceğiniz sınavların derslerine ait notları bulundurun.

  * Unutmayın sınavlar evvelinde 1-2 saat içerisinde çalışılan konular sınav anında soruları daha kolay cevaplamanıza yarayacaktır.

  Untulmaması gereken en önemli konu şudur arkadaşlar. Lütfen ve lütfen Sınavlara STRES ve SIKINTI içerinde girmeyelim. Untumayın stres sizin çalıştıklarınızıda unutmanıza neden olacaktır. Olabildiğince rahat olmaya özen gösterin, bu sayede sınava daha iyi konsantre olacak ve sorulara daha hızlı ve doğru yanıtlar vereceksinizdir.

  Unutmayın Bu sadece ara sınav olup notlarınızın sadece %30 unu etkilemektedir. Fakat %30 deyip boşvermeyelim arkadaşlar yıl sonunda belki geçmeniz için ortalamayı tutturmanızda çok faydası oalcaktır.
   

Sayfayı Paylaş