Android İstilasına Hazırlanın!

atmaca

Genel Yönetici
Staff member
Tuttuğu Takım
GALATASARAY
Android nüfusu artmaya devam edecek. Büyük üreticiler, kendi ürün yelpazelerine de Android işletim sistemi modeller ekleyecek. Kimler Android ordusu üretecek? Google tarafından desteklenen mobil işletim sistemi Android'i kullanacak üreticilerin sayısı sürekli artıyor. Önde gelen telefon üreticileri Samsung ve Sony Ericsson da Android konusunda bazı açılımlarda bulunmayı hedefliyor. Open Handset Alliance (OHA) bünyesine yeni katılan Sony Ericsson, katıldığı gibi açıklamayı patlatmış, yaza doğru ilk Android'imiz geliyor demişti. Ayrıca Sony Ericsson, ABD'de FCC'den (telekomünikasyonda teknik konularla ilgilenen kurum) C905 isimli bir telefon için onay almış durumda. Bu telefonda 8 megapiksellik bir kamera, ksenon flaş, GPS, kablosuz ağ ve DLNA desteği bulunuyor. Dolayısıyla ilk şüpheler bu telefonun bahsi geçen Android işletim sistemli telefon olup olamayacağı yönünde.
Samsung Ne Yapıyor?
Samsung'un da ABD pazarına, ilk Android'li cep telefonu olan G1'i piyasaya süren T-Mobile ile giriş yapması bekleniyor. Bu giriş yine 8 megapiksellik bir multimedya zengini telefonla olabilir. Memoir ismine sahip olacağı söylenen telefonda dokunmatik ekran, GPS ve ayrıca kamerasında da otomatik netleştirme özellikleri olabileceğinden bahsediliyor.

Back
Yukarı