1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Aöf Kredili Sistem Ders Geçme - Sınıf Geçme Karşılıkları

Konusu 'Açık Öğretim Fakültesi' forumundadır ve Aşk'a İnanmışt'ı tarafından 4 Ekim 2013 başlatılmıştır.

 1. Aşk'a İnanmışt'ı

  Aşk'a İnanmışt'ı Genel Yönetici Staff Member

  Katılım:
  28 Mart 2008
  Mesajlar:
  23.250
  Beğenilen Mesajları:
  2.145
  Bulunduğu Yer:
  ŞANLIURFA
  Tuttuğu Takım:
  GALATASARAY
  Skype:
  fehmi56397
  Kredili Sistem Ders Geçme: Bir dersten geçmek için o dersin dönem sonunda ki harf notuna bakılır. Eğer Dönem sonu notunuz CC ve üzeri ise o dersi geçmişsiniz demektir. ( Ara Sınavın %30 + Dönem Sonu Sınavının %70 'i izin dönem sonu ders geçme notunuzdur.)

  Kredili Sistem Dersten Kalma: Bir Dersten kalmak için o dersin dönem sonundaki harf notuna bakılır. Eğer Dönem sonu notunuz FF ise o dersten kalmışsınız demektir ve sonraki yıl bu dersi almanız gerekmektedir. ( FF aldığınız derslerden ortalama yöntemi ile geçememektesiniz. )

  Kredili Sistem Şartlı / Koşullu Geçme: Dönem sonunda dersinizin harf notu CD, DC veya DD ise o dersten koşullu olarak geçmişsiniz demektir. Koşulu ne derseniz, Yıl sonunda Genel Not Ortalamanız 2.00 veya üzeri getirmektir. Yıl sonunda Genel Not Ortalamanız 2.0 veya üzeri ise o derten yada derslerden geçersiniz. Yıl sonunda Genel Not Ortalamanız 2.00'ın altında gelirse o ders yada derslerden kalmışsınız demektir.

  Kredili Sistem Sınıf Geçme: Kredili sistemde sınıf kavramı ortadan kaldırılmış ve dönem kavramı getirilmiştir. Alt dönemlerden dersiniz olmadıkça üst dönemlerden ders alabilmektesiniz.
   

Sayfayı Paylaş