1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

AÖF’de kredili sistem dönemi başladı

Konusu 'Açık Öğretim Bölümü' forumundadır ve berduş tarafından 3 Ekim 2012 başlatılmıştır.

 1. berduş

  berduş Özel Üye Özel Üye

  Katılım:
  2 Nisan 2008
  Mesajlar:
  2.606
  Beğenilen Mesajları:
  200
  Tuttuğu Takım:
  GALATASARAY
  Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’nde, dönemlik kredili sistem uygulaması başladı. 81 ilde yaklaşık 2 milyonöğrencisi bulunan Açıköğretim Fakültesi’nde kredili sisteme geçildi.
  Türkiye’de 2 milyon öğrencisi olan AÖF’de yapılan sistem değişikliği ile başarılı öğrencilerin, 4 yıllık bölümden 3 veya 3,5 yılda mezun olması sağlanacak.
  AÖF Dekanı Prof. Dr. Kerim Banar, geçen yıl yaklaşık 200 binöğrencinin yıllık sistemden dönemlik sisteme geçişinin yapıldığını söyledi.


  2012-2013 akademik yılından itibaren Üniversitenin AÖF ile lerinin tüm bölüm ve programlarında dönemlik kredili sistem uygulaması başlatıldı. Bundan sonra örgün öğrenimde olduğu gibi AÖF’de de, kredili sistem uygulaması başlatıldı.
  Banar, dönemlik kredili sistemde öğrencilere toplam 30 kredilik dersler yüklediklerini ancak onların talep etmesi halinde ”Ekle-Sil Haftası”nda 45 krediye kadar ders alabileceklerini belirterek, ”Dönemlik kredili sistemde başarılı bir öğrenci isterse eğitimsüresini azaltabilecek ve 4 yıllık bir bölümden 3 veya 3,5 yılda mezun olabilecek” dedi.
   

 2. Aşk'a İnanmışt'ı

  Aşk'a İnanmışt'ı Genel Yönetici Staff Member

  Katılım:
  28 Mart 2008
  Mesajlar:
  23.252
  Beğenilen Mesajları:
  2.145
  Bulunduğu Yer:
  ŞANLIURFA
  Tuttuğu Takım:
  GALATASARAY
  Skype:
  fehmi56397
  ellerine saglık güzel paylaşım
   

Sayfayı Paylaş