1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Başın sağ tarafında uyuşma nedeni

Konusu 'Sağlık Rehberi' forumundadır ve mine tarafından 1 Eylül 2017 başlatılmıştır.

 1. mine

  mine Demirbaşlardan

  Katılım:
  5 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  1.903
  Beğenilen Mesajları:
  106
  Cinsiyet:
  Bayan
  Bulunduğu Yer:
  ankara
  Tuttuğu Takım:
  GALATASARAY
  Başta hissedilen uyuşmalar beyin kanaması gibi ciddi nedenlerden dolayı veya geçici bir nedenden dolayı olabilmektedir.

  Başa alınan darbeler: Kafaya sert bir cisimle vurulması, kaza sonucu kafanın çarpılması ve şiddetli darbe alınması sonucu kafada uyuşma görülür. Alınan darbeler sonucu beyin kanaması tehdidiyle karşı karşıya gelinebilinir. Uyuşukluk kısa zamanda geçmediyse vakit geçirilmeden bir doktora gidilip gösterilmelidir. Başta bulunan tümörler başın sağ tarafına aşırı şekilde basınç yapar ve uyuşmaya ağrıya neden olabilir.

  Şeker hastalığı. Şeker hastalığı vücudun birçok bölgesini etkilediği gibi sinirlerde etkilemektedir. Şeker hastalığında etkilenen sinirlerin çoğu duyusal sinirler olduğu için başta uyuşmalara neden olur.

  Psikolojik nedenler: Aşırı stresli kişilerin kafasında uyuşukluk ve karıncalanmalar görüldüğü, sinir, depresyon geçiren kişilerden kafasında aşırı uyuşma saç diplerinde karıncalanmalar başının belirli bölgelerinde yanmalar gibi hisler görülür.
  Stresli ortamda çalışanların sık sık başımın sağ tarafı uyuştu gibi sözler sarf ederler. Bunun nedeni ise o ortamda gerildiğinden sinirsel olarak başın belirli bölgesinde bulunan bir damarda kanın pıhtılaşmasına neden olur. Bu durumda damar tıkanıklığı meydana gelir ve beyne oksijen az gider ve başta uyuşma karıncalanma meydana gelir.
   

Sayfayı Paylaş