Daha iyi ve mutlu hissetmenin yolları

Aşk'a İnanmışt'ı

Genel Yönetici
Staff member
Katılım
28 Mart 2008
Mesajlar
23.235
Tepki puanı
2.145
Puanları
163
Yaş
39
Bulunduğu Yer
ŞANLIURFA
Tuttuğu Takım
GALATASARAY
Mutluolmak, kendimizi daha iyi hissetmek… Bugünlerde çoğumuzun en fazla istediği şeylerin başında bu geliyor. Uzmanlarsa, kendini daha iyi hissetmek isteyenlere etkinlikleri ispat etmiş bu beş tavsiyeyi öneriyor. Dünya Sıhhat Örgütü tarafından yaptırılan araştırmanın neticeleri, beş ana madde üzerinde yoğunlaşıyor. İşte Cosmopolitan mecmuasının yer verdiği o beş tavsiye:

1) Sağlam Bir Arkadaş: Sosyal statü açısından size en fazla benzeyenlerle yakınlık kurmanız diğerlerine göre daha kolay olacaktır. Kendinize yakın hissettiğiniz böyle bir kişiyle candanlaşmaya çalışın. Siz ona ne kadar açık ve dürüst olursanız, o da tıpkı bir ayna gibi sizi yansıtacaktır.

2) Aktif bir hayat: Hareketli bir hayatın psikolojik sıhhatimiz üzerinde de sayılamayacak kadar çok pozitif tesiri var. Üç günde bir yapılan yarım saatlik yürüyüşler dahi (açık havada olmak kaydıyla) zihin sıhhatiniz üzerinde son derece pozitif etkiler yaratabiliyor.

3) YeniliğE 'Hayır' Demeyin: Yeni tecrübeler yaşamak hem kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacak, hem de bir fert olarak kendinize daha fazla güvenmenize yardımcı olacak. Bilhassa bir takım kabiliyetlerinizi ortaya çıkaracak aktivitelerle kendinizi daha değerli bulabilirsiniz.

4) Öğrenmeye devam: İş hayatına atılanlar birkaç seminer veyahut kurs hariç yeni bir şeyler öğrenmeyi bırakıyor. Oysa yeni bir dil, yeni bir dans türü öğrenmek ya da rastgele bir spora merak salmak, kendiniz için yapabileceğiniz en iyi aktivitelerdendir.

5) Gönüllü olun: Yalnızca kendinizin değil, insanların ihtiyaçlarını da düşünmek ve bunları bir ölçüde karşılamaya çalışmak kendinizi daha değerli hissetmenin bir diğer güzel yoludur.
 
Yukarı