berduş

Özel Üye
Özel Üye
Tuttuğu Takım
GALATASARAY
Ebru akel kimdir - ebru akel biyografisi - ebru akel hakkında

Doğum Tarihi:01-03-1976

Boy: 1.72

Ebru Akel adını Türkiye ilk kez ünlü bir pop şarkıcısının büyük aşkı olarak duyurdu.

Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuarı Bale Bölümü’nde 10 yıl okuyup 1997’de yüksek bölümünden mezun oldu.

Aynı dönemde 6 yıl da piyano-solfej eğitimi aldı.

Mezuniyetten sonra dans için Amerika’ya gitmeyi planlıyordu fakat bel fıtığı rahatsızlığı ortaya çıktı. Sadece 2 yıl balerinlik yapabildi.

1997’de Star’ın güzellik yarışmasına katılır. Fakat bir gece kaldıktan sonra ertesi gün jüriye ayrılmak istediğini söyler ve ayrılır.

Ekranlara da ilk kez sunuculuk yaparak geçti. CTV’de "Motor-life" diye bir program yaptı. Sonrasında BRT’deki "Sihirli Ayna" adlı moda programı sundu.

O dönemde "Kara Melek" dizisinde oynayarak oyunculukta da kendini gösterdi.

2000 yılında bir güzellik yarışması sunarak daha büyük topluluklara kendini tanıttı.

2003 yılının Eylül ayından itibaren Show tv'de "ben evleniyorum", "biz evleniyoruz", "sevda masalı", "ikinci bahar", "gelinim olur musun?" adlı programları 2004 yılına kadar reyting rekorları kırarak sundu. 2005 yılında Kanal D'ye transfer olarak "size anne diyebilir miyim?" yarışmasını 8.5 saat süren rekor canlı yayınla tamamladı.

Model olarak Loreal'in 2 yıl boyunca saç modelliğini yaptı ve uluslararası anlaşma imzalayan ilk türk model oldu. Görselleri Hindistan, Dubai, Abu Dhabi gibi yerlerde kullanıldı.

2007'de Türkiye'de ilk kez yapılanan Atv'de yayınlanan "profesyonel" adlı yarışma programını sundu.

Şu an Kanaltürk de Ve Ebru Akel adlı programı sunmaktadır.

Rol Aldığı Yapımlar:
Sıcak
Organize İşler

Kumsaldaki izler
benim için ağlama
Kara melek
Eltiler
Hiç Bana Sordun mu?

teşekkürler ellerine sağlık güzel paylaşım

Back
Yukarı