1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Guguk Kuşu Kitap Özeti - Robert Galbraith

Konusu 'Kitap Özetleri' forumundadır ve himen tarafından 11 Eylül 2014 başlatılmıştır.

 1. himen

  himen Demirbaşlardan

  Katılım:
  11 Şubat 2013
  Mesajlar:
  1.560
  Beğenilen Mesajları:
  50
  Cinsiyet:
  Bay
  Tuttuğu Takım:
  GALATASARAY
  Robert Galbraith aslında Harry Potter serisi ile tanıdığımız J. K. Rowling’in Cormoran Strike serisinde kullanmayı tercih ettiği takma isim. J. K. Rowling’in kaleme aldığı ve büyük beğeni toplayan Guguk Kuşu da serinin ilk romanını oluşturuyor.

  Lula Landry güzel bir mankendir ve bir gece evinin balkonundan düşerek hayatını kaybeder. Tüm ipuçları intiharı gösterirken Lula’nın abisi kardeşinin intihar ettiğine bir türlü inanmaz. Bunun üzerine özel dedektiflik yapan Cormoran Strike’ı olayı araştırması için tutar.

  Cormoran Strike aslında eski bir askerdir ve geçmişinde yaşadıkları nedeni ile psikolojisini tamamen kaybetme noktasındadır. Bu yeni iş sayesinde hayata tutunabilmek ve zihnini meşgul edebilmek için bir fırsat doğar.

  Cormoran Strike Lula’nın ölümünü araştırmaya başlar ve zamanla polislerin gözünden kaçan detayları bulmaya başlar. Lula’nın ölümü aslında kusursuz işlenen bir cinayettir ve Cormoran Strike bu olayı çözmek için zihnini tamamen arındırması gerekir.

  J. K. Rowling yada romanda kullandığı Robert Galbraith Guguk Kuşu romanı ile okurlarına bir taraftan polisiye bir gerilim sunarken diğer taraftan zihin oyunlarını içeren bir gizemin içine sürüklüyor.
   

Sayfayı Paylaş