Günün duası

Aşk'a İnanmışt'ı

Genel Yönetici
Staff member
Tuttuğu Takım
GALATASARAY
ARKADAŞLAR HERGÜN GÜNLÜK DUA PAYLAŞALIM.

Dâvud'un duasında sözü şuydu:
Allahım senden seni sevmeyi, seni seveni sevmeyi, senin sevgini ulaştıracak ameli sevmeyi dilerim. Allah'ım, sevgini bana nefsimden, ailemden ve soğuk sudan daha sevgili kıl!

Ce: Günün duası

Allah'ım! Kalblerimizi muhabbet, mehafet, Sana ve yüce katındaki güzelliklere karşı şevk u iştiyak hisleriyle doldur.. bizi Habîbin Hazreti Muhammed Mustafa (sallallahu aleyhi ve sellem) ve Ulu Zatına yakınlıkla payelendirdiğin kurbet kahramanlarının maiyyetiyle şereflendir.. fazlından ve rahmetinden dileniyoruz; takva ile serfiraz, seçkin ve hayırlı kullarınla beraber, Firdevs cennetlerini, bizim de menzilimiz, makarrımız ve ikâmetgâhımız eyle!

Sen Bakisin. Ne olur bizlere tattırdığın bu birbirinden

güzel nimetleri kesme. Bizleri Kendine aşık eyle. Bizleri

Ebed, Ezel, Evvel, Ahir ve Baki isimlerine aşık eyle.

Ahirimizi hayreyle. Cennette Baki isimlerinin

tecellilerine ebediyyen bizleri mazhar eyle.

Habibine

meftunları, AŞIKLARINI ölümsüzleştir.

Ey kendisinden istekte bulunulanların en cömerdi ve ey talepleri yerine getirenlerin en hayırlısı Yüce Rabbim!.. Bilerek ya da bilmeyerek işlediğim günahlardan dolayı beni yarlığamanı ve hususi himayene, ilahî riâyetine almanı diliyorum. Sana karşı her an kulluk şuuruyla yaşayabilmenin kapısını ve ihsan sırrını benim için aç; beni peygamberlerin, sıddîkların, şehitlerin ve sâir sâlih kulların yoluna hidayet eyle.
Efendiler Efendisi’ne, O’nun nezih aile fertlerine ve seçkin arkadaşlarına salât ü selam ederek bunları Senden dileniyorum, Rabbim!

Allahım, beni, bütün mü’min kardeşlerimi, mü’mine bacılarımı ve arkadaşlarımı kurbiyetinin halaveti ve üns esintileriyle rızıklandır. Eziyet ve ızdırap veren saiklerden halas eyle. Sen benim Rabb-i Rahimimsin; ben ise Senin zavallı ve boynu tasmalı bir kapıkulunum. Evliya ve asfiyaya lütuf buyurduğun faziletleri bana ve benimle beraber bulunanlara da nasip et. Allahım, akıbet açısından hayırlı olan dualarımı kabul buyur; beni emel ve ümitlerimde hüsrana uğratma. İnsî ve cinnî hasımlarımı da Sana havale ediyorum, düşmanlık yapanların haklarından gel.

Allah'ım...
Gece ile gündüzü birbirine nasıl örttüysen,bu dua sahibininde günahlarını ve hatalarını ,dünyada ve ahirette öyle ört.Benim bilmediğim;Seninse muhakkak bildiğin sıkıntılarını gider.Benim hiçbirşey yapamadığım dertlerine sen deva ol.Her sarsıldığında tutamadığım elini sen tut.Her incindiğinde Yüreğine merhemini sen sür,Cennetinin en güzel yerine al...Ve bir daha çıkarma.
Allah'ım...
Ben onu çok sevdim ...Sende sev Ve bugününü hayreyle...:)))

Allah'ım!...Mal verdiğin zaman saadetimi,kuvvet verdiğin zaman aklımı,iktidar verdiğin zaman basiret...imi,bela verdiğin zaman imanımı,nimet verdiğin zaman mertliğimi,güzellik verdiğin zaman iffetimi,zorluk verdiğin zaman sabrımı benden alma.!....
amin....

Beni kalbimin ellerine bırakma Ya Rabbi KALBİM Kİ KÖRDÜR istediğinden gayrısına... İstediğinin hayır m...ı yoksa şer mi olduğuna.... Beni kalbimin ellerine bırakma YaRabbi.. Kalbimin elinden çektim çekeceğimi yıllarca..... Şimdi dönüp içimdebir karanlık görüyorsam Ve bu karanlığın korkusuyla....... ''AYDINLIKSANDIGIM HER KÜÇÜK YILDIZ BÖCEĞİNE KOŞUYORSAM'' Bunu acizliğimin duası say Ya Rabbi

Allah'ım, Hz.Muhammed ve âline salat eyle ve göğsümü hasetten temizle ki, insanlardan hiçbirini kendisine verdiğin bir nimetten ötürü kıskanmayayım; onlardan herhangi birinde din, dünya, sağlık, takva, zenginlik ve refahla ilgili bir nimet gördüğüm zaman (onu kıskanacağıma) ondan daha iyisini yalnız seninle ve yalnız senden -ki ortağın yoktur- kendim için isteyeyim. Âmîn... Âmîn... Âmîn...

Allah razı olsun

cümlemizdenn sağolasın:)

ALLAH'ım! Bakışımızı ibret, Sukutumuzu hikmet, Konuşmamızı sanat ve marifete dönüştür, ALLAH'ım! Boşa bakanlardan, Boşa susanlardan, Boşa konuşanlardan eyleme, Amin..

Ve sen yine denendiğinde
Ve yine kalbin daraldığında
Ve yine bütün kapılar kapandığında
Ve yine ne yapman gerektiğini bilemediğinde
Uzun uzun düşün
Ve hatırla Yaradanını
ALLAH,KULUNA KAFİ DEĞİL Mİ ?
(zümer:36)

Allahım! Değiştirebileceğim şeyleri değiştirmek için bana cesaret, Değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etmem için sabır,
Her ikisini birbirinden ayırt etmek için akıl ver

Ey! gelmişin ve geleceğin Rabbi. Ey! isimlerin
sahibi, ben ayağımın nerede sürçtügünü, ben hatamı, ben yanılgımı
adımı bilir gibi biliyorum.Ben bin kerre kabul ettim kabahatimi. Sen
bir kere affet.

Yarabbi bildir de ben beni bileyim
Beni bilen ben ile kendime geleyim
Benim bensizliğim ile ben seni bileyim
Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Yarabbi offf dedim ama gönlümün ızdırabına meyil geldiğinden..Haşa sana sitemimden değil..Şükrüm az gelir sana bilirim..Ama ben kulum,nefsimi terbiyeden bazen acizim..yalnızım,yansızım..sana aitim ve sen diyerek ölüme koşmaya niyetliyim..Affına geldik affeyle yarabbim...:((

Back
Yukarı