haifa wehbe kimdir

Aşk'a İnanmışt'ı

Genel Yönetici
Staff member
Tuttuğu Takım
GALATASARAY
haifa wehbe biyografi, haifa wehbe hayatı

Haifa-Wehbe-photo-galery-img-0012.jpg

Haifa Wehbe, Lübnan’lı ünlü bir şarkıcı. İlk videosunu iki yıl önce tesadüfen izledim ve doğal olarak hakkında nette uzun bir araştırma yaptım. Arap dünyasında çok bilinen ve sürekli gündemde olan birisi.

Haifa Wehbe (bu arada ismi Haifa Wehbeh, Haifa Wahbi, Hayfa Wehbe,Hayfa Wehbi diye de okunuyor) 10 Mart 1976 yılında Lübnan’ın güneyindeki bir şehirde doğan Wehbe’nin babası Lübnanlı, annesi ise Mısırlı…
Lübnan güzeli seçildikten sonra şansı bir anda parlayan sanatçı aynı zamanda aktris…
Baddi ‘Ayš (Yaşamak İstiyorum) adlı albümü ile bir anda arap dünyasının ilgisini çeken Wehbe politik görüşleri ile de bilinen bir sima… İsrail’in Lübnan’a saldırması sırasında Hasan Nasrallah’ı haklı bulduğunu ifade eden açıklamaları ile de çok dikkat çekmiş…
Arap Dünyasında sanatçıların genel olarak politik duruşları normal karşılanıyor. Bu kadar politize olmalarına rağmen Arap Ülkelerinin bugün içinde oldukları durum da son derece düşündürücü sanırım. Sözün özü Haifa Wehbe, Arapların önemli popüler kültür figürlerinden birisi…

güzel paylaşım olmuş teşekkürler

Back
Yukarı