1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Havuç Kremi Nedir ? Havuç Kremi Neye Yarar ? -Havuç Kremi Doğal Bir Bronzlaştırıcı

Konusu 'Cilt Bakımı' forumundadır ve mine tarafından 10 Temmuz 2017 başlatılmıştır.

 1. mine

  mine Demirbaşlardan

  Katılım:
  5 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  1.903
  Beğenilen Mesajları:
  106
  Cinsiyet:
  Bayan
  Bulunduğu Yer:
  ankara
  Tuttuğu Takım:
  GALATASARAY
  Havuç Kremi, piyasada çokça bulunabilen kakao yağı ve havuç yağının karıştırılarak üretilen bir kremdir. Piyasada mevcut olan havuç kremlerinin içeriğinde, kakao yağı ile birlikte kremin etkisini çoğaltmak için kayısı yağı, tatlı badem yağı, hindistan cevizi yağı gibi içeriklerde kullanılabilmektedir.Havuç, diğer tüm turuncu meyvelerde ki gibi bünyesinde çokça A vitaminin bitkisel öncüsü olan beta karoten isimli bir bileşik barındırmaktadır. Aynı zamandan meyvelere turuncu rengini de veren bu madde, ten rengine yakın olduğundan dolayı kısa sürede doğal bir bronzlaşma sağlamaktadır. Tüm bunların yanında A vitamini güneşin zararlı ultaviyole ışınlarından vücudu koruduğundan cilt sağlığı için oldukça önemli vitaminlerdedir.

  Kakao yağı vücudun bronzlaşmasını kolaylaştırdığından piyasada mevcut olan Havuç Kreminin pek çoğunun içeriğinde kakao yağı bulunmaktadır. Havuç Kremi cildi nemlendirirken aynı anda pek çok cilt problemlerinin engellenmesinde de önemli rol oynamaktadır. Ayrıca, havuç özlü kremler problemli saçlar içinde oldukça yararlı etkiye sahiptirler.

  Havuç kremi satın alırken dikkat etmeniz gereken nokta, ilk olarak güvenilir bir marka olması ve içeriğinde paraben benzeri zararlı kimyasalların bulunmamasıdır. Ayrıca alerjiye sebep olabilecek benzer maddeler ve boyar madde olmaması da dikkat etmelisiniz.  Aklınızda kalması gereken nokta: kakao yağı ve bazı bitkisel yağların güneş ışınlarını daha çok emebileceğinin akılda tutulmasıdır. Bu nedenle; güneşten korunmak amacıyla aşırı sıcaklıklarda dışarıda bulunmamak, güneş kremi kullanılsa bile uzun süre güneş altında beklememek oldukça önemlidir. Sebebi ise o saatlerde güneş ışınları yalnızca güneşten değil; deniz kumu, cam yansıması ile dahi vücuda yoğun bir biçimde temas etmesidir.
   

Sayfayı Paylaş