İklim Bayraktar Biyografi

_Ezel_

Özel Üye
Özel Üye
Tuttuğu Takım
BEŞİKTAŞ
Ayfer İklim Bayraktar Kaleli’yle ilgili bilgiler havada uçuşuyor. İki konuda konsensus var: ‘Tuhaf biri. Ve tutarsız konuşuyor.’ Kafa karıştıracak derecede bir kariyeri ve iş hayatı geçmişi olan Bayraktar’ın tutarsızlıkları:

Önce emniyet tutanaklarından ve kendi açıklamalarından edindiğimiz bilgilerle özgeçmişine bakalım… 37 yaşında bir gazeteci. İlk ve ortaokulu İstanbul’da, liseyi Yalova’da okumuş. İki kez evlenmiş. 15 yaşında bir oğlu var. ODTÜ Makine mezunu bir mühendis. Kendi şirketi olduğunu söylüyor. 1988-2006 arasında aralarında Güneş, Günaydın, Sabah, Bugün, Star gazeteleri ve TGRT televizyonu olmak üzere birçok basın kuruluşunda muhabir olarak çalıştığını söylüyor. Hesaba göre gazeteciliğe 15 yaşında başlamış görünüyor.

1991-92 arasında TGRT’de yayımlanan haftalık haber programı Yankı’da görev aldı. O sırada Ahmet Tezcan haber dosyalarıyla ilgili absürd mizah bölümünü yapıyordu. Cengiz Kahraman haber müdürü, Kutlu Esendemir, Ahmet Hakan, Levent Öztürk ve İklim Bayraktar muhabirdi. O dönemde onu tanıyanlar için iki farklı Bayraktar portresi var. Birincisine göre “İyi haberler çıkaran acar bir muhabirdi. Çok gençti, son söylemesi gereken şeyi en başta söyleyen dobra biriydi. Biraz da çok konuşurdu.” İkincisine göre ise; “Birçok kişinin kendisine asıldığını söyleyen, Tarkan hayranı, öylesine bir gençti. İyi bir habere imza attığı görülmemişti.” Bayraktar, TGRT’den ayrıldıktan sonra Sarıyer ve Küçükçekmece belediyelerinde basın danışmanlığı yaptı. Ardından Star TV’de çalıştı. Fakat tam olarak açıklamadığı bir neden ötürü gazeteciliğe küstü ve Telsim’de basın danışmanlığı yapmaya başladı. 2006’da işsiz kaldı.

İkinci eşiyle evlendikten sonra yani yaklaşık 3 sene kadar önce Ankara’ya taşındı. “Ankara’daki bütün basın kuruluşlarına CV’mi gönderdim. Bir tek ANKA haber ajansından Mümtaz İdil beni aradı. ANKA’ya beni alamayacağını, eğer istersem ODATv’ye haber yapabileceğimi söyledi. Eylülde OdaTV’de başladım. Maaş almıyordum, sadece haber başına cüzi bir ücret veriyorlardı, masraflarımı karşılıyorlardı” diye anlatmıştı OdaTV macerasını. İşe başladığı günlerde Soner Yalçın’la hiç tanışmadığını belirtti.

Deniz Baykal’ın avukatı Muzaffer Yılmaz’ın yaptığı açıklamaya göre İklim Bayraktar, 24 Ocak 2011 tarihinde Baykal’ın Meclis’teki sekreteryasını ısrarla aramış, görüşmek istediğini belirtmişti. Baykal’la Bayraktar o gün, yani 24 Ocak’ta Meclis’teki odasında 15 dakikalık bir görüşme yaptı.

Soner Yalçın’la 26 Ocak 2011’de yaptığı telefon görüşmesinde Bayraktar, bu görüşmede sözlü tacize uğradığını, istenirse Baykal’ı arayıp benzer bir konuşmayı kayda alabileceğini anlatıyordu. Savcılıkça dinlenen bu görüşmenin basına sızmasıyla taciz iddiaları tartışılmaya başlandı.

Ce: İklim Bayraktar Biyografi

saol ablacım

Ce: İklim Bayraktar Biyografi

Sende sağol ablacım...:)

Back
Yukarı