Karabük Üniversitesi Tanıtımı

Aşk'a İnanmışt'ı

Genel Yönetici
Staff member
Tuttuğu Takım
GALATASARAY
bufmp.jpg

Tanıtım

Karabük Üniversitesi 5662 Sayılı "Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Kanununda ve Yükseköğretim Kurumları Öğretim Elemanlarının Kadroları Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Genel Kadro ve Usulü Hakkında Kanun Hükmünde Kararnameye Ekli Cetvellerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun"la kurulan ve 28 Mayıs 2007 tarihinde Ahmet Necdet Sezer tarafından onaylanan, 17 yeni üniversiteden biridir. Karabük ilinde bulunmaktadır.

Türkiye'nin en hızlı gelişen üniversitesidir. 2015 yılı sonunda 32.000 öğrenci sayısına ulaşacağı düşünülmektedir. 2007 yılında 1 Fakülte ile eğitime başlayan Karabük Üniversitesi geçen 4 yıllık süre içinde, Fakülte sayısını 12’ye, Yüksek Okul sayısını 3’e, Meslek Yüksek Okulu sayısını 3’e ve Enstitü sayısını da 4’e çıkararak 600 öğretim elemanı, 300’ü aşan idari personeli ile eğitim hayatına devam etmektedir. Temel Bilimlerden Mühendislik Bilimlerine, Sosyal, Siyasal, İdari Bilimlerden, Mimarlık eğitimine kadar tüm disiplinleri bünyesinde barındırmaktadır. Kurulduğundan bu yana %285'lik bir büyüme ortalaması tutturmuş olan üniversitede ayrıca YÖK Genel Kurulu'ndan üniversiteye Tıp Fakültesi kurulma kararı da çıkmış ve 2011 yılı itibariyle ilk öğrencilerini almıştır.

logo02.jpg

Fakülteler
  • Edebiyat Fakültesi
  • Fen Fakültesi
  • Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi
  • İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
  • İlahiyat Fakültesi
  • İşletme Fakültesi
  • Mühendislik Fakültesi
  • Orman Fakültesi
  • Safranbolu Turizm Fakültesi
  • Teknik Eğitim Fakültesi
  • Teknoloji Fakültesi
  • Tıp Fakültesi

Enstitüler
  • Demir Çelik Enstitüsü
  • Fen Bilimleri Enstitüsü
  • Sağlık Bilimleri Enstitüsü
  • Sosyal Bilimler Enstitüsü

Yüksek Okullar
  • Sağlık Yüksek Okulu
  • Hasan Doğan Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu
  • Yabancı Diller Yüksek Okulu

Meslek Yüksek Okulları

• Eskipazar Meslek Yüksek Okulu
  • Meslek Yüksek Okulu
  • Safranbolu Meslek Yüksek Okulu
  • Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu

AmblemClassic1Small_noBg.gif

1.
Karabük Üniversitesi öğrencisi, akademik ve idari personeli, karabük halkı ve diğer paydaşlarıyla ben değil BİZ KÜLTÜRÜNÜN yaşandığı üniversite.
2.
Yabancı Dil Hazırlık eğitimi ile eğitim öğretim süresi içerisinde en az bir yabancı dil öğrenme imkanı sunulmaktadır. Hazırlık eğitimi nitelikli öğretim elemanlarıyla birlikte yabancı uyruklu öğretim elemanları ile desteklenmekte, ders ortamı ile bütünleşik bilgisayar destekli yabancı dil eğitimi en üst düzeyde verilmektedir.
3.
Tamamen yabancı dilde eğitim yapan bölümler yanında, kısmi yabancı dilde eğitim yapan bölümlerin varlığı.
4.
Türkiyedeki üniversiteler arasında Erasmus ve Farabi Değişim programlarında en fazla değişime katılan öğrenci oranı sahip.
5.
Ülkemizdeki 170 Üniversite içerisinde Diploma Eki ve Etiketi (Diplomaların Uluslar arası Tanınırlığı) veren ilk 15 Üniversite içerisinde yer almaktadır.
6.
Raylı Sistemler Mühendisliği, Endüstriyel Tasarım Mühendisliği, Demir Çelik Enstitüsü gibi ülkemiz için önemli ilklerin yaşandığı Üniversite;
7.
Eğitim- öğretimin her kademesinde(Ön Lisans, Lisans, Yüksek Lisans) Uzaktan Eğitim verilen programların yanında tüm bölümlerde Uzaktan Eğitimde Marka Olmayı Hedefleyen Üniversitedir.
8.
Öğrencilerine Çift Anadal Programı ile ikinci bir diploma alma fırsatı sağlamaktadır .
9.
TÜBİTAK öğrenci projelerinde proje sayısı bakımından Tüm üniversiteler arasında İkinci Sırada, TÜBİTAK Öğrenci Projesi Sayısı/toplam öğrenci sayısı bakımından oransal olarak birinci sıradadır.
10.
Sosyal, sportif ve kültürel aktivitelerin zenginliği: Öğrencilerin ders dışı zamanlarında mesleki, sportif ve sosyal gelişimi için aktif öğrenci kulüp ve grupları (Spor, Halk Oyunları, Müzik, Tiyatro, Dağcılık, Robot, Mekatronik, Otomasyon, Güneş arabası vb.). Öğrenci kulüplerine katılarak veya ilgi alanlarınıza göre yeni kulüpler oluşturarak serbest zamanlarınızın zevkle değerlendirilmesini sağlanmaktadır.
11.
Doğal bir park görünümündeki üniversite kampus alanı ile huzurlu ve güvenli bir çevrede eğitim-öğretim ve yaşama imkanı.
12.
2000 yılından sonra kurulan üniversiteler genel sıralamasında Karabük Üniversitesi 2009 yılında 28, 2010 yılında 14 ve 2011 yılında ise 6. Sıraya yerleşmiştir.
13.
Karabük ve çevresi sanayi, ticaret, turizm ve kültür merkezidir. Karabük üniversitesi çevreyi uygulamalı eğtim-öğretim alanında en etkin düzeyde değerlendirmektedir.
14.
Ağır sanayinin başkenti olan Karabük mühendislik ve işletme alanlarında eğitim öğretim için uygulamaya yönelik doğal atölyelere sahiptir.
15.
Karabük ve çevresi tarihi konakları, kültür mirası, ticaret ve turizm imkânlarıyla öğrencilerin yerinde uygulamalı eğitim için önemli fırsatlar sunmaktadır.Karabük Üniversitesi bu fırsatları en üst düzeyde değerlendirmekyedir.
16.
Öğrencilerin sportif, kültürel, sosyal ve mesleki gelişimi için periyodik olarak seminerler, konferanslar ve spor müsabakaları düzenlenerek öğrenci katılımı teşvik edilmektedir.
17.
Öğrencilerin görüşlerini, önerilerini, isteklerini üniversite yönetimine ve ilgililere ileten aktif çalışan Öğrenci Konseyi ve kulüpleri
18.
Üniversitemiz kampüs alanı içerisinde tüm öğrencilerimize sınırsız internet erişimi imkanı.

paylaşım için saol

Back
Yukarı