Aşk'a İnanmışt'ı

Genel Yönetici
Staff member
Katılım
28 Mart 2008
Mesajlar
23.247
Tepki puanı
2.148
Puanları
163
Yaş
40
Bulunduğu Yer
ŞANLIURFA
Tuttuğu Takım
GALATASARAY
KIZLIK ZARI
Kızlık zarı ile ilgili birçok şey söylenmektedir. Mesela en yaygın olanı ilk ilişkiye girildiğinde yırtılacağı ya da yoğun bir kanamanın olacağının söylenmesidir. Ayrıca birçok düşünceye göre kızlık zarı bakire olmanın en büyük kanıtıdır.
Kızlık zarı vajinanın girişini kısmen kapatan ince bir zardır. Başka bir ifadeyle vajinayı oluşturan ve mukoza adı verilen dokunun vajina girişini oluşturan doku kıvrımıdır. Kızlık zarı vajinanın içinde değil vajinanın girişinde dudakların yaklaşık 1-1,5 santimetre içindedir. Kızlıkları esnek bir yapıya sahip olduğundan ilişki esnasında bozulmaya bilinir. Bu tür zarlar elastik zar olarak adlandırılmaktadır. Birçok kadının kızlık zarı esnek olabilir. Bu nedenle esnek olan kızlık zarlarında ilişkiden sonra kanama olmaması normal karşılanmalıdır.
Birçok kesim için kızlık zarı önemlidir. Özellikle birçok erkek buna önem vermektedir. ilk ilişkide kanamanın olmaması nedeniyle, pek çok kız haksız yere bakire olmadığı düşüncesiyle apar topar kollarından tutularak kızlık zarı muayenesi için bir jinekologluğa götürülmekte ve böyle bir durum birçok genç kızı olumsuz yönde etkilemektedir. Bazen de erkekler Partnerleriyle ilişkiye girdiklerinde ve kan gelmediğinde niye kan gelmedi, benden önce birisiyle beraber oldun mu gibi birçok soru sormaktadırlar. Buda karşısındaki kişiyi rahatsız etmekte ve incinmesine neden olmaktadır. Kızlık zarıyla ilgili sıkıntılı bir durumda ilk yapılacak şey çeşitli kaynaklar araştırılmalı ya da bir jinekologla görüşülmeli ve yanlış düşüncelere varılmamalıdır.
 
kızlık zarı muayenesi hakkında bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim
 
Last edited by a moderator:
Back
Yukarı