Tüm Evde Kalmış Kızların Dostu Olan Sıdıka'dan Unutulmayan Replikler

mine

Demirbaşlardan
Tuttuğu Takım
GALATASARAY
-anneeaaaöö kardan adam yapalım mıııı?
-sus kız "içi herif çekiyor" derler.

-anne ben intihar edicem.
+sus kız! baban duymasın vallahi seni öldürür!

mart gelir ve evin kedisi, sokak kedileri ile kırıştırmaya başlar. elbette safiye saka duruma müdahale eder; olaylar gelişir:

-bak anne, bütün organizmalarda üremeye bağlı olarak bi cinsel içgüdü vardır anladın mı?. yani psikanalizin babası freud diyo ki..

- heeyt fröyt deme anneye sıdıka. fröytgilin kedisi orospu oldu diye, tüm cümle mahlukat pavyonda mı çalışacak yani?

samim: aaa kız bana bak aklıma bir fikir geldi.
sıdıka: neee? fikir mi? senin? aaabi çişin filan gelmiş olmasın karıştırıyosundur.

- ay yani anne enteresansın sen de...
- sus bakayım... anneye enteresan denmez

- sıdıka, yavrucum... annesinin bi tanesi, bıcırık kızım benim...

- aman allahım, bana iyi davranılıyo... hayırdır... ettiğim dualar, yağmur dualarıyla birlikte işleme kondu heralde... şükür, bugünleri gösterene...

- niyeymiş kız! daha geçen gün ben sana bi kere daha ''bıcırık'' dedim...

- geçen gün dediğin beş ay oluyo... bi kere de 1991'de babam sarhoşken saçımı okşayıp ''boncuk gözlü kızım'' dediydi... sonra 1992 temmuzunda abim beni bi sevgi gösterisi sırasında sırtına almaya kalkışmıştı... düşürünce bileğim burkuldu ama olsun... özetle, günlüğümdeki kayıtlara göre toplam üç kere sevildim şimdiye kadar... bi bu son ''bıcırık'', etti dört...

- en aşşa yedi sekiz vardır, sen hatırlamıyosun... ilk çişini söölediğinde baban sana ''afferin benim düğme burunlu kızıma'' demişti mesela... hatta hiç unutmam, abin seni kıskanıp akşama kadar ''benim de çişim vaar'' diye bağırdı... sonra baban kızdı, abine iki tane vurup kömürlüğe kitlediydi... abin kömürlüğün camından atlayıp kütahya'ya kaçtı, benim tansiyonum 22'ye çıktı... abini bi hafta sonra bulabildik. 14 yaşına kadar da yatağa işedi...

- ay yeter anlatma anne, bilsem söölemezdim çişimi... ne o, babam bana sevgi gösterisinde bulunmuş, nerdeyse aile faciası be! hay düğme burnum kopaymış...

- elleme burnuna! anneyle konuşurken burunla oynanmaz...

- hay ağzına sağlık annee; azarla azarla... oh be rahatladım... ne o ööle ''bıcırık'' filan... nerdeyse ruh sağlığım bozuluyodu... insan öz kızını aniden sever mi?

Back
Yukarı