Yüzyılın Projesi'nin tanıtım filmi

berduş

Özel Üye
Özel Üye
Tuttuğu Takım
GALATASARAY
CHP'nin Merakla Beklenen Merkez Türkiye Yüzyılın Projesi Tanıtım Filmi
Genel seçimlere sayılı günler kala partilerin projeleri de birer birer netlik kazanıyor. Cumhuriyet Halk Partisi de Yüzyılın Projesi adını verdiği çalışmayı bugün halka tanıttı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun sunduğu proje Anadolu'da bir 'Megakent' oluşturulmasını kapsıyor.
TANITIM VİDEOSUNDA ÖNE ÇIKAN AYRINTILAR:

" *Verilen bilgilere göre, dünyada ticaret yollarını birbirine bağlamayı amaçlayan üç proje var. 'Merkez Türkiye' dördüncüsü olacak.

* Türkiye'yi içine düştüğü orta gelir tuzağından kurtaracak.

* Sadece yolları birbirine bağlamıyoruz; ülkeleri, kültürleri yaşamları birbirine bağlıyoruz.

* Bürokrasi sıfırlanacak, 2020'de faaliyete geçecek ve büyüyecek 2035 yılına gelindiğinde tamamlanacak.

* Yeni bir şehir, küresel bir proje.

* Akdeniz ve Karadeniz limanları üzerinden dünyaya bağlanan bir merkez.

* 3 milyon nüfuslu yaşanacak bir cazibe merkezi olacak.

* Otoyol ve demiryolu ağlarının tam ortasında yer alan bir şehir.

* AR-GE, tekno park şehri.

* Bölgenin en fazla yeşil alana sahip şehri olacak.

* Projeyle 1 milyon 633 bin kişiye, çevresiyle birlikte toplam 2 milyon 200 bin kişiye istihdam sağlanacak.

* 2035'de 100 milyar dolar katma değer yaratacak.

* 2035 yılında Türkiye insani gelişmişlikte dünyanın ilk 20 ülkesi arasına girecek.

* İşsizlik yüzde 5'in altına inece büyüme hızı ortalama yüzde 6 olacak.

* Tüm yakın coğrafyaya barış mutluluk ve refah gelecek."

"YÜZYILIN PROJESİ DİYORUZ ÇÜNKÜ..."

Bu projeye yüzyılın projesi dememizin anlamı bu. Eğer biz gücümüzü kullanırsak coğrafyanın bize verdiği avantajları kullanırsak Türkiye bölgenin ve dünyanın önemli bir ülkesi olacaktır. Sadece ve sadece ekonomik büyüme projesi değil, barışın da projesi. Kültürler, kentler hepsi entegre olacak.

Back
Yukarı