Chrome OS’a Uygulama Desteği

mine

Demirbaşlardan
Tuttuğu Takım
GALATASARAY
Chrome OS’a Uygulama Desteği

Aslında haber Google’ın internet sitesinde ki küçük bir notta yazıyor. Bu notta Chrome OS ve Android’in geleceğin geliştiricileri için bir araya geleceği yer alıyor.

Detaylar Çok Belli Değil
Henüz bu entegrasyonun nasıl olacağı bilinmiyor. Sitede yer alan notlarda belki uygulamaların Chrome OS üzerinde çalışabilmesi için birkaç yerinin değiştirilebileceği ifadesi geçiyor. Entegrasyon sağlandığı anda uygulamaların hepsi olmasa bile bir çoğu masaüstü işletim sisteminde çalışacak. Playstore‘un ne zaman işletim sistemine geleceğine dair bir bilgi yok ancak bir ihtimal I/O Geliştirici Konferansı‘ndan bir şeyler duyabiliriz.

İlgini Çekebilir: Google Chromebook Konusunda Beklenmeyeni Yaptı Chromebooklar İçin Büyük Avantaj
Android ve Chrome OS bu sene içerisinde birbiri içine girmeye başlayacak ve bu ilk adım olacak. Google’ın açıklamasına göre Chrome OS’u kaldırma gibi bir seçenek yok. İşletim sistemi biraz daha Android’in masaüstü versiyonu gibi olacak. Bu değişiklik ise en çok Chromebook sahiplerine yarayacak. Şu anda çok ucuz fiyatlarda olan bilgisayarlar uygulama desteği ile daha kullanışlı hale gelecek. Instagram gibi uygulamada olan her özelliği internet sitesinde yer almayan popüler platformlar bu işletim sistemi için çözüm olabilir. Google daha önce Android uygulamalarını Chrome’a getirmeye çalışmıştı ama sadece bir avuç uygulamanın desteği vardı.

Son teknolojiler ve yeni çıkan ürünler ile ilgili merak ettiğiniz sorunların cevaplarını Silikon Vadisi’nin Youtube kanalında bulabilirsiniz.

Back
Yukarı