1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Drone kaydı nasıl yapılır

Konusu 'Başıboş Bölüm' forumundadır ve Aşk'a İnanmışt'ı tarafından 22 Şubat 2017 başlatılmıştır.

 1. Aşk'a İnanmışt'ı

  Aşk'a İnanmışt'ı Genel Yönetici Staff Member

  Katılım:
  28 Mart 2008
  Mesajlar:
  23.212
  Beğenilen Mesajları:
  2.144
  Bulunduğu Yer:
  ŞANLIURFA
  Tuttuğu Takım:
  GALATASARAY
  Skype:
  fehmi56397
  1-) İlk olarak Kayıt Sistemi’ne girmeniz gerekiyor. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından açılan internet sitesine giriş yaptıktan sonra kayıt işlemine başlayın.
  2-) İkinci adım olarak ”Hesap oluşturma” işlemini gerçekleştireceksiniz. Bunun için ilk olarak yaptığınız kayıt sistemine girip, kişisel bilgilerinizi(ad, soyad, e-posta …) istenilen alanlara yazın. Bir ”Şifre” oluşturmanız gerekecek, şifrenizi de oluşturduktan sonra ”Kayıt Ol” butonunun göreceksiniz,buna tıklayın.
  3-) Drone kaydı için e-postanıza hesap doğrulama işlemi için onay linki gönderilecektir. Linki tıkladıktan sonra ”Hesabım” ifadesini göreceksiniz. Bu ifade altında yer alan özel bilgilerinizi (TC kimlik no, tel no, sicil kayıt bilgileri …); ”Kişisel Bilgilerim” kısmına doğru şekilde yazın. Son olarak fotoğraf ekleme işlemi için uygun bir fotoğraf seçerek sisteme ekleyin.
  4-) Bu adımda girdiğiniz bilgilerden sonra İHA Kayıt Sistemi, pilotluk yeteneğiniz ve bilgileriniz hakkında sizi bazı işlemlere tabi tutmakta olup onay alırsanız sertifika, drone bilgileriniz ile üç ayrı fotoğraf olmak üzere sisteme ekleme yapabiliyorsunuz.
  5-) Beşinci adımda drone’u satışa çıkarmak veya hurda şeklinde elden çıkarmak istiyorsanız formunuza alıcının TC kimlik numarasını girmeniz gerekmekte. Alıcı da onay verirse drone’unuz karşı tarafın hesabına geçmiş oluyor.
  6-) Son olarak işin uzmanları tarafından incelenen kullanıcı, onaylanır. Ardından cihazın bir plakaya sahip olması gerekir. Bu işlem içinde yeni plaka tahsis edilerek, işlem tamamlanır.
   

Sayfayı Paylaş