Efsane Film Replikleri

Aşk'a İnanmışt'ı

Genel Yönetici
Staff member
Tuttuğu Takım
GALATASARAY
Hayat aldığımız nefes sayısı değildir, nefesimizi kesen anların toplamıdır.“Hitch”

Hala o iki İtalyan bayanın ne söylediği hakkında fikrim yok. Doğrusunu isterseniz, bilmek de istemiyorum. Bazı şeylerin söylenmemesi daha iyidir. Söyledikleri şeyin, kelimelerin ifade edemeyeceği kadar güzel ve kalbinizi sızlatacak kadar duygulu bir şey olduğunu düşünmek istiyorum.”Esaretin Bedeli”

Bazılarının tesadüf dediği şey bana göre sonuçtur. Başkalarının fırsat dediği şey bana göre maliyettir. “The Matrix”

Gülersen, bütün dünya seninle birlikte güler… Ağlarsan tek başına ağlarsın. “Oldboy”

Eğer yanıtlarım seni korkutuyorsa o zaman korkutucu sorular sormaktan vazgeçmelisin.”Pulp Fiction”

Bilinç, korkunç bir lanettir. Düsünürsün, hissedersin, acı çekersin ...
Craig Schwartz

Doğru ya da yanlış diye birşey yok, sadece popüler fikirler var...
Jeffrey Goines

Bizim neslimiz Büyük Depresyon'u ya da Büyük Savaş'ı yaşamadı. Bizim savaşımız ruhsal bir savaş. Bizim depresyonumuz kendi hayatlarımız...
Tyler Durden

Şeytanla dans edersen şeytan değismez; seni
değistirir...
Max California

Hayatta yaptıklarımız, sonsuzlukta yankılanır...
Maximus

O mükemmel değil. Sen de mükemmel degilsin. Asıl soru birbiriniz için mükemmel olup olmadığınız...
Sean

Amie Suche: Yazı yazmayı öğrenmek, her şeyden önce düşünmeyi öğrenmektir.

Albert Camus: Kendine bir anlam arayan tek varlık insandır.

Descartes: Akıllı olmak da bir şey değil, mühim olan o aklı yerinde kullanmaktır.

Çiçero: En haksız barışı, en adil savaşa tercih ederim.

Moliere: Beni isterseniz dövün, ama bırakın istediğim kadar güleyim.

J.J. Ronsein: İnsan düşünmek, inanmak daha da önemlisi sevmek için dünyaya gelmiştir.

Fatih Sultan Mehmet: Yerinde söz söylemesini bilen, özür dilemek zorunda kalmaz.

Rüyadayken gördüklerimiz bize gerçek gibi gelir. Ancak uyandığımızda bir tuhaflık olduğunu fark ederiz. “İnception”

Kalbindeki nefretle yaşayamazsın. İçin için yer seni. Şu hayatta biraz olsun huzur bulmak gerek.”Dexter”

Neden bana birazcık ilgi gösteren her kadına aşık oluyorum? “Sil Baştan”

Neden hep bu kadar şüphecisin? _Kronolojik mi cevaplayayım, alfabetik mi? “Sherlock Holmes”

İşin gerçeği delilik için bir tedavi yok, bu sadece bir hayal. Delilikten kurtulmak için geçilen yollar çetrefillidir. Sadece en şanslıları, esas dünyaya giden yolu aşağı yukarı bulurlar.”Fringe”

Derler ki ; ” Burada bir kelebek kanat çırpsa, Atlantik’te fırtınaya sebep olabilir. ” İşte biz her birimiz, tıpkı o kelebek gibiyiz, fakat bir farkla; Bizim kelebeğimiz fırtınaya sebep olmaz! O, kanatlarını açar fırtınaya karşı koyar.”Papillon”
Bazen hoşçakal demen gereken zamanlar vardır. Acıtmasına rağmen denemeyi öğrenmelisin. Biliyorum, gitmene izin vermeliyim. Ama biliyorum ki nereye gidersen git asla uzakta olmayacaksın. Çünkü parlak bir yıldızın ışığı gibisin. Yaşamımda parlamaya devam edeceksin… Hiçbir mesafe bizi ayrı tutamaz. Sen benim kalbimde olduğun sürece bu gözlerden hiçbir gözyaşı düşmeyecek. Çünkü aşkın gerçek sevgisi asla ölmez. Sonsuza dek canlı kalır… Zaman sahip olduklarımızı alamaz… Birlikte olduğumuz zamanları hatırlayacağım. Zamanımızın bittiğini düşünebilirsin. Ama sen hala benimsin…”Not: Seni Seviyorum”

Size söyleyeyim, bir daha böyle kötü bir adamı zor görürsünüz. Hadi. Kötü adama yol açın…”Tony Montana”

Bir tarladaki mor renkli çiçeklerin yanından geçip de onlari farketmemek Tanrı’yi sinirlendirir.”Mor Yıllar”

Dinleyin Sürüngenler! Sizler özel değilsiniz, sizler güzel ya da eşi benzeri olmayan kar tanesi de değilsiniz, sizler işiniz değilsiniz, sizler paranız kadar değilsiniz, bindiğiniz araba değilsiniz, kredi kartlarınızın limiti değilsiniz, sizler iç çamaşırı değilsiniz, sizler herkes gibi çürüyen birer organik maddesiniz! Bizler bu dünyanın şarkı söyleyip dans eden pislikleriyiz! Hepimiz aynı pisliğin lacivertleriyiz!”Fight Clup”

Sırf zenci birinin güzel bir araba kullanması onu çaldığı anlamına gelmez, tamam ben bunu çaldım ama zenci olduğum için değil.” Siyah Giyen Adamlar 3″

Afrikada bir anne çocuğuna “tabağını bitir” diye bağırana kadar, dünyanın bütün tabaklarını kırmak istiyorum. “Morgan Freeman”

Aşk ne ünvan tanır ne zenginlik. Bir kraliçeyle kralı oynayan bir soytarı arasında da alevlenebilir. Her aşk kendi içinde değerlenir. Çünkü reddedilen aşk Tanrı’dan aldığımız ruhu köreltir…”Âşık Shakespeare”

Biriyle tanıştığınızda ilk farklılıklarınızı önce görürsünüz ama zaman geçtikçe benzerlikleri farketmeye baslarsiniz. Sanırım tüm dostluklar böyle başlar.
Brian Kessler

Neden aşkın başladığı anı bilemeyiz de bittiği zamanı mutlaka biliriz?
Harris K. Telemacher

"Karım beni içki içtiğim için mi terketti yoksa karim beni terkettiği için mi içmeye basladım
hatırlamıyorum..."
Ben Sanderson

Kendimize kim olduğumuzu hatırlatmak için hepimizin aynalara gereksinimi var...
Leonard Shelby

Keaton bir keresinde "Tanrı'ya inanmam ama ondan
korkarım" demişti. Ben Tanrı'ya inaniyorum ve beni
korkutan tek sey Kayser Soze...
Verbal Kint
Ernest Hemingway, "Dünya güzel bir yer ve de uğruna savaşmaya değer" demiş. Ben cümlenin ikinci yarısına katılıyorum.
William Sommerset

Belki bu dünyada kimse için huzur diye birşey yoktur. Ama biliyorum ki, yaşadığımız sürece kendimize dürüst
davranmamız gerekiyor.
Spartacus

Durust olmayan bir dunyada durust adamlar olabilecegimizi sandin. Ama yanildin; dunya acimasizdir, ve acimasiz bir dunyada tek etik degeri sanstir. Tarafsiz. Onyargisiz. Adil.
Harvey

Chicago'ya 106 mil, depomuz dolu, yarım paket sigaramız var, ortalık karanlık ve güneş gözlüklerimizi taktık.
Dan Aykroyd

Back
Yukarı