1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Emre Mor kimdir

Konusu 'Spor' forumundadır ve Aşk'a İnanmışt'ı tarafından 9 Eylül 2017 başlatılmıştır.

 1. Aşk'a İnanmışt'ı

  Aşk'a İnanmışt'ı Genel Yönetici Staff Member

  Katılım:
  28 Mart 2008
  Mesajlar:
  23.244
  Beğenilen Mesajları:
  2.144
  Bulunduğu Yer:
  ŞANLIURFA
  Tuttuğu Takım:
  GALATASARAY
  Skype:
  fehmi56397
  Emre Mor 1997 yılında Danimarka’da dünyaya geldi. 1.68 boyunda olan Emre Mor’un babası Türk, annesi Makedon olan Emre 18 yaşına kadar Danimarka’da yaşadı. Babası aslen Uşaklıdır. Babası ile annesi bir arada olmayan Emre’nin velayeti babasının üstünedir.

  Babasının hapishaneye girmesiyle barınma sorunu yaşayan Emre Mor, çocuk yaşta olduğu için yetimhaneye verilmiş. Yetimhanedeyken Danimarka’nın Nordsjaelland kulübüyle anlaşan Emre Mor hayatı, artık eskisi gibi olmaz. Aslında küçük yaşlardan itibaren futbolla ilgilenmez. Ancak yetimhanedeyken kendisine hem kadro hem de barınma yeri veren Nordsjaelland takımı onun için büyük bir fırsat olur.

  Emre Mor’un babası bir trafik kazası nedeniyle hapse girer. Emre Mor’un babası Ersoy Mor Danimarka’da sigortasız araç kullandığı ve kazaya sebebiyet verdiği gerekçesi ile hapse girmiştir. Türkçesi bile olmayan Emre Mor’un milli takımda oynamasını isteyen Fatih Terim bu konuya ciddi olarak eğilmiştir. Emre Mor’un babası hapishanede olduğu için ve Emre Mor henüz yetişkin olmadığı için vatandaşlık süreci zor geçmiştir. Emre Mor’un babasından ıslak imza almak için hapishaneye gidilmiş ve 17 Mayıs 2016 yılında annesi ve menajeri ile birlikte Kopenhag Türk Büyükelçiliğinde Türk Vatandaşı olduğunu ispat eden nüfus cüzdanını Konsolos Mustafa Güneş’ten almıştır. Böylece Emre Mor Euro 2016'da Türk milli futbol takımında oynama imkanı buldu.
   

Sayfayı Paylaş