Pazarlama

blackkurt38

Yeni Üye
Tuttuğu Takım
BEŞİKTAŞ
CocaCola'nın pazarlama temsilcilerinden biri Ortadoğu'daki görevinden büyük bir hayal kırıklığıyla dönmüş.. Niye başarılı olamadığını da arkadaşlarına anlatmış.. "Beni Ortadoğu'ya ilk gönderdiklerinde iki sorun vardı.. Ben Arapça bilmiyordum.
Halkta da okuma yazma öyle yüksek değildi... Bu yüzden onlara vermek istediğim mesajı yan yana 3 resim halinde düzenledim. Birinci resimde bir Arap..
Çölde kumların üstünde sürünüyor, susuzluktan kavrulmuş, ölüyor.. İkinci resimde kumlar arasında bulduğu CocaCola'yı içiyor.. Üçüncüde adam dipdiri..
Ayakta.. Canlı ve neşeli.." "Ee.. Harika fikir.. Anlamadılar mı?.." "Anladılar tabii. Sorun da bu.. Araplar sağdan sola okurlarmış meğer!.."

Ce: Pazarlama

hehehehehe

e hak yerini bulmuş diyelim buna!
kandirmaya çalişmiş araplar kanmamiş, biraz tevafuki olsada...
fikra da olsa güzeldi.
keşke bizde tersten okuyor olsydikta , bizde de başarisiz olsalardi. Içmeseydik şu meyan kökünden yapilan veiçine bir sürü böcek , fare kani karişan colayi.

Böcek möcek fare vs vs yok bu colanın içinde. Coca-cola'da böcek varsa diğer kolalarda da böcek var o zaman. Yahu anladık Amerika'yı sevmiyorlar -ki ben de sevmem- koladan ne istiyorlar? Bırakın şunu ağız tadıyla içelim yahu.

var hocam var ! araştırıdin mi iyice.

Hepsi yalaan. Amerika düşmanlığı yapmış olmak için her şeyi yapıyorlar. Bu ülkenin sağlık bakanı yok mu? Var. Onlarca ülkede satılıyor, hadi bizim ülkemizde gözden kaçtı(!) bütün ülkelerinde mi gözünden kaçtı? Ey güzel milletim sapla samanı birbirinden ayır artık!

valla o kadar haber cıktı o kadar video izledim :D bi tiksinemedim şu koladan :D
Apocan biz dvam edeLim içmEYe :D

valla o kadar haber cıktı o kadar video izledim :D bi tiksinemedim şu koladan :D
Apocan biz dvam edeLim içmEYe :D
Bak içesim geldi şimdi. :D

Sapla saman birbirine karışalı çok oldu !
ayır ayır da bitmiyor nedense, birini ayırdın diyelim sonra bir bakıyorsun sapla samanın adı da değişmiş namı da...

Sonuç olarak Coca-Cola'nın içinde e-posta zincirlerinde anlatıldığı gibi şeyler yoktur. Hepsi de yalan. Üstteki mesajımda da dediğim gibi Coca Cola'nın içinde onlar varsa içtiğimiz bütün kolaların içinde de vardır o zaman. Neyse konu nerden nereye geldi burada sonlandırsak iyi olacak.

Abdullah hocam sadece demek istediğim coca cola üzerine değil tüm cola ve fantalar içindi. Bir fıkradan nerelere geldik:)

Back
Yukarı