1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Tarla Faresi İle Ev Faresi

Konusu 'Makaleler, Denemeler ve Öyküler' forumundadır ve Aşk'a İnanmışt'ı tarafından 10 Şubat 2016 başlatılmıştır.

 1. Aşk'a İnanmışt'ı

  Aşk'a İnanmışt'ı Genel Yönetici Staff Member

  Katılım:
  28 Mart 2008
  Mesajlar:
  23.218
  Beğenilen Mesajları:
  2.144
  Bulunduğu Yer:
  ŞANLIURFA
  Tuttuğu Takım:
  GALATASARAY
  Skype:
  fehmi56397
  Tarla faresi ile ev faresi arkadaş olmuşlar. Bir gün tarla faresi ev faresini yemeğe çağırmış. Ev faresi gelmiş ama bakmış ki sofrada biraz otla biraz buğdaydan başka bir yiyecek yok yüzünü buruşturmuş.

  Tarla faresine dönerek "Arkadaşım bu senin yaşamana yaşamak denmez. Buna yoksulluk denir. Bense bolluk içinde yaşıyorum. Sen de benimle gel. Bizim evdekileri paylaşıp ikimiz de gül gibi geçiniriz" demiş.

  Hemen kalkıp yola koyulmuşlar. Ev faresi arkadaşına buğday çıkarmış incir peynir bal yemiş çıkarmış. Tarla faresi ömründe hiç bu kadar yiyeceği bir arada görmemiş. "Ben ne ettim de bugüne kadar tarlalarda kaldım?" diyerek dövünmüş. Tam yemeğe oturacakları sırada bir adam gelmiş kapıyı çalmış. İki fare gürültüden korkup her biri bir deliğe girmiş.

  İncirden tadacaklarmış; bu sefer de başka biri odadan bir şey almaya gelmiş. Yine bir deliğe kaçmışlar. Bunun üzerine tarla faresi karnının açlığını unutmuş. Arkadaşına dönerek "Arkadaşım demiş sen bolluk içinde yiyip içiyorsun ama türlü tehlikeler ve korkular geçiriyorsun. Ben gidip buğdayla arpamı yiyeyim. Az da olsa gönül rahatlığı ile yerim" demiş.


  Böylece tarla faresi tarlasına dönmüş. Bir daha da halinden hiç şikayet etmemiş.
   

Sayfayı Paylaş