1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Volt'a Avrupalı rakip - Opel Ampera

Konusu 'Otomobil Dünyasından Haberler' forumundadır ve aziM tarafından 4 Şubat 2009 başlatılmıştır.

 1. aziM

  aziM Demirbaşlardan

  Katılım:
  19 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  1.910
  Beğenilen Mesajları:
  1.129
  Bulunduğu Yer:
  44-63
  Tuttuğu Takım:
  BEŞİKTAŞ
  Volt'a Avrupalı rakip - Opel Ampera

  [​IMG]Opel, bir devrim yaratacak nitelikte genişletilmiş-menzilli elektrikli otomobili için isim olarak Ampera'yı duyurdu. Beş-kapılı, dört-koltuklu Opel Ampera, 2009 Cenevre Otomobil Fuarı'nda (5 – 15 Mart) otomobil severlerin beğenisine sunulacak.
  GM Europe Pazarlama Baş-sorumlusu Alan Visser bu konuda şu açıklamayı yaptı: “Opel, Ampera ile müşterilerine birkaç yüz kilometre non-stop elektrikli sürüş sağlayacak ilk Avrupalı otomobil üreticisi konumunda olacak.”
  GM’in bir dönüm-noktası oluşturan Voltec isimli elektrikli propülsiyon teknolojisi, diğer ileri-teknoloji propülsiyon sistemlerinden farklı çalışıyor. 60 km’ye kadar olan kısa yolculuklar için, Ampera yalnızca, standart bir 230 V çıkışı ile şarjlı lityum-iyon akü gücü üzerinden çalışıyor. Daha uzun mesafeler için, bu otomobil, küçük bir içten yanmalı motor tarafından üretilen elektrik ile sürüş yapmaya devam ediyor.
  Ampera, sürücülerin günlük seyahat ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayacak özelliklere sahip bir otomobil olacak. Opel Ampera ile ilgili detaylı bilgiler, 3 Mart günü Cenevre Otomobil Fuarı’nda açıklanacak.
   

Sayfayı Paylaş