1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

WhatsApp İki Adımlı Doğrulama Nasıl Kullanılır

Konusu 'Internet Dünyası' forumundadır ve Aşk'a İnanmışt'ı tarafından 21 Mart 2017 başlatılmıştır.

 1. Aşk'a İnanmışt'ı

  Aşk'a İnanmışt'ı Genel Yönetici Staff Member

  Katılım:
  28 Mart 2008
  Mesajlar:
  23.185
  Beğenilen Mesajları:
  2.143
  Bulunduğu Yer:
  ŞANLIURFA
  Tuttuğu Takım:
  GALATASARAY
  Skype:
  fehmi56397
  WhatsApp, bugün itibariyle iki adımlı doğrulama sistemini devreye soktu.
  Peki iki aşamalı güvenlik sistemini nasıl kullanacağız ve ne işimize yarayacak?

  İlk defa bir şifre belirlemek

  Eğer telefonuzu ekran kilidi açık bir şekilde eline alan kişilerin WhatsApp'a girmesini istemiyorsanız iki aşamalı güvenlik sistemini etkinleştirmek için WhatsApp uygulamasında Ayarlar > Hesap > İki Adımda Doğrulama > Etkinleştir yolunu izlemeniz gerekiyor. Siz bu özelliği etkinleştirdiğinizde ise WhatsApp, telefon numaranıza mesaj olarak bir şifre gönderiyor ve artık WhatsApp'a giriş yaparken bu şifreyi girmenizi istiyor.

  Aynı zamanda şifrenizi unutma ihtimalinizi de düşünen WhatsApp bu özelliğiyle birlikte e-posta adresinizi de WhatsApp hesabınıza tanımlama imkanı sunuyor. Eğer şifrenizi unutursanız E-Posta adresinize gönderilecek bir posta üzerinden bu özelliği devre dışı bırakabiliyorsunuz.

  Özelliği devre dışı bıraktığınızda bir süre aktif edemeyeceksiniz

  Bu özelliği devreye sokarken kullanıcıların şifre güvenliğini de ön plana alan WhatsApp, özelliği aktif edip daha sonra devre dışı bıraktığınızda güvenlik nedeniyle 7 gün boyunca iki adımlı doğrulamayı tekrar aktif etmenize izin vermiyor.
  Bu nedenle özelliği aktif edip devre dışı bırakma konusunda net bir karar vermeniz gerekiyor.

  Kısaca konuyla ilgili bir özet geçecek olursak, eğer telefonunuzu zaman zaman sizden başkaları kullanıyorsa ve mesajlarınıza ulaşmasını istemiyorsanız iki adımda doğrulamayı kullanabilirsiniz ancak bu konuda net bir karar vermeniz gerekiyor çünkü özelliği devre dışı bıraktığınızda bir süre kullanamıyorsunuz. Öte yandan WhatsApp'ın iki adımlı doğrulama özelliği üçüncü parti uygulamalara göre daha güvenli bir tercih.


  Alıntıdır.
   

Sayfayı Paylaş