1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

YAPMA BE ADAM!

Konusu 'Aşk Mektupları' forumundadır ve Hakan Koray tarafından 16 Ekim 2010 başlatılmıştır.

 1. Hakan Koray

  Hakan Koray Özel Üye Özel Üye

  Katılım:
  3 Ocak 2009
  Mesajlar:
  1.296
  Beğenilen Mesajları:
  805
  Tuttuğu Takım:
  Takım Tutmuyorum
  YAPMA BE ADAM!

  Yapma be adam, yapma! Şimdi gidilir mi? Tam demlenirken kalbimizin üstünde aşk,, bırakılıp gidilir mi?

  Mecburiyet, sorumluluk, hayat gailesi, neler sayabilir insan gitmek için ve hiçbiri nasıl da yakışmaz aşkın yanına! Aşk; tek başına bir sözcük gibi dursa da, yanımızdayken anlam kazanır.

  Sen gidiyorsun ya, ayağımın altındaki toprak kayıyor. Üstüme çöküyor şu koca dünyanın bütün gailesi, kaldıramıyorum sensizliği.

  Yapma be adam, yapma! Şimdi gidilir mi? Daha sevişecektik! Tenlerimizin kokusu karışacaktı birbirine sıcağa falan aldırmadan bir geceliğine de olsa sarılıp uykuya dalacaktık.

  Sofrayı yeni toplamıştım daha kahvemizi pişirmiştim. Heidegger’i konuşacaktık hani Foucault’u anlatacaktın. Doğruyu söylemeyi tartışacaktık. Kaç yazar geçecekti soframızın yanından nelere gülecektik şimdi gidilir mi?

  En sevdiğin yemeği sofrada bırakır gibi en sevdiğin yüzüğün parmağından çıkıp denize düşmesi gibi kendi doğurduğun çocuğu kucağına alamamak gibi dilinin ucunda duran ama hatırlayamadığın bir kelime gibi şimdi çıkıp gidilir mi?

  Yapma be adam yapma! Tanrı bile razı gelmedi gitmene. Temmuz sıcağında alev alev kavrulurken ortalık sen kapıdan çıkar çıkmaz parçalandı gökyüzü. Şimşekler çaktı fırtına koptu. Gökyüzü başımıza yıkıldı. Yağmur gibi değildi üstelik sel oldu aktı. Sen yukarıdan gelen mesajı anlayabildin mi?

  Gitmeye hiç yakışmayan bir vakitte ayrıldın buradan. Daha neler paylaşacaktık oysa daha neler anlatacaktım. Doyamamıştım daha soracaklarım vardı!

  Sen gidince bu şehir değişiyor gözümde. Boğaz kayboluyor deniz kuruyor. Çorak kurak bir toprak parçasına dönüşüyor koca İstanbul! Tadı kalmıyor İstiklal’in Bağdat Caddesi’nin Nişantaşı’nın Anadolu Feneri’nin…

  Yapma be adam yapma! Şimdi gidilir mi? Koynuna saklanacaktım senin yaşamın bütün dertlerinden uzaklaşıp kaybolacaktım. Aşkın kıyısında bir duble rakı yanında efkarlı bir türkü tutuşturup dudağıma sana her gün olduğu gibi yeniden aşık olacaktım. Şimdi gidilir mi? Yapma yahu!


  Candan ÜNAL

   
  1 person likes this.

 2. Aşk'a İnanmışt'ı

  Aşk'a İnanmışt'ı Genel Yönetici Staff Member

  Katılım:
  28 Mart 2008
  Mesajlar:
  23.221
  Beğenilen Mesajları:
  2.144
  Bulunduğu Yer:
  ŞANLIURFA
  Tuttuğu Takım:
  GALATASARAY
  Skype:
  fehmi56397
  Ce: YAPMA BE ADAM!

  çok güzel erkancım cok saol
   

 3. hürrem sultan

  hürrem sultan Demirbaşlardan

  Katılım:
  25 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  1.704
  Beğenilen Mesajları:
  754
  Ce: YAPMA BE ADAM!

  güzelmiş saol
   

Sayfayı Paylaş