mine

Demirbaşlardan
Tuttuğu Takım
GALATASARAY
günümüzde her iki anneden birinin yaşadığı ve çare aradığı önemli sorunların başında geliyor.Anneler bu gibi durumlarda nasıl davranmalı.Açıkçası oğlum 6 yaşına geldi ve ben hala nasıl davranmam gerektiğini bilemiyorum.

Çocuğa Kızarak yemek yedirmek olmuyor kızmasan çocuk ağzına lokma almıyor şaşırdım kaldım diyebilirim bende.Bu konuda uzmanların görüşlerine yer vermek istiyorum yazımızda öyle böyle derken sonunda doğru olan neyse bulacağımızı umuyorum.

Abur cubur ve hazır meyve sularının tüketimi kan şekerinde ani değişiklikler yaparak öğün öncesinde iştahı kapatıyor. Zaten küçük olan mide hacmi ara öğün ile dolmuş olan çocuğunuzdan ana öğünlerde performans beklemeyin. Bu yüzden yemek aralarında çocuğunuza Zaten yemeğini de yemedi, aç kalmasın mantığı ile yiyecek bir şeyler vermeyin.Benim yaptığım hatalardan birisi;Elinizde kaşık veya çatal ile peşinde koşmayın, bırakın kendisi kendi ihtiyacı kadar yesin.

Çocuğunuz, ailenin bir arada olduğu sofrada oturmalı. Bunun yerine tek başına mama sandalyesinde oturur ve karşısında onu yedirmek için uğraşan bir kişi ile karşılaşırsa, yemek yemeye doğal bir şey gözüyle bakmayacaktır.
Yemek yemek istemiyorsa, ısrar etmeyin. Ancak yemeğini istekle, özellikle de kendisi yemişse, haftalık öğün tablosu yapıp, o öğün için bir gülen yüz etiketi yapıştırmasını sağlamanız onu motive edecektir.Çocuğunuz yemeğini bitirmemeyi tercih etmiş olabilir. Israrcı olmayın ve ara öğünde kesinle yiyecke birşey vermeyin.

Back
Yukarı