Boğaz’ın yeni adresi Istanbul Bosphorus

Tuttuğu Takım
GALATASARAY
Boğaz’da nefis bir akşam yemeği, denizin ve vapurların sesi, inanılmaz bir İstanbul manzarası… Tamam, Boğaz’da bu tarz mekanlar bulmak pekala mümkün ama bu mekanlar çoğunlukla aşırı resmi, soğuk ve çok pahalı mekanlar. Yeni keşfettiğim Istanbul Bosphorus ise inanılmaz samimi, küçük ve cüzdanınızı yakmayacak cinsten.

Eşimle Boğaz turu yaparken tesadüfen gördük bu küçük mekanı. Aslında planlarımız arasında öyle romantik bi akşam yemeği filan da yoktu. Normalde burayı fark etmezdim bile belki. Küçücük sıradan bir girişi var, rengarenk parlak tabelası ya da bangır bangır müziği yok. Dışarıdan dikkat çeken bir yer değil yani. Ancak kapıda duran beyefendi inanılmaz biri!

Komik hikaye aslında, gezerken takıldım ve düştüm. Hemen yardıma koştu beyefendi. İçeriye davet ettiler ve ağrıyan bileğim için buz getirdiler. O sırada içeriyi fark ettik. Ev gibi bir yer. İçeride sakin sakin caz çalıyor, masalar mumlarla aydınlatılmış ve görebildiğiniz tek şey alabildiğine İstanbul Boğazı… İçeride nefis bir tarçın kokusu var. Kalkamadık bir türlü. Masalardan birine yerleştik ve şarapla peynir tabağı sipariş ettik. Her şey çok güzel, hizmet mükemmel. Atmosfer kendinizi evinizde gibi rahat hissettiriyor. Bir şişe şarap ve peynir tabağı için ödediğimiz ücret de 120 TL. Son derece makul. Bunun yanı sıra kanepe ikramı da yapıldı üstelik. Çeşit bol, lezzetler şahane. istanbul bosphorus daimi mekanlarımdan biri olmaya aday!

Last edited by a moderator:
Back
Yukarı