Sosyal Medyanın Yeni Eğilimi: Çirkin Görünmek

atmaca

Genel Yönetici
Staff member
Tuttuğu Takım
GALATASARAY
yeni-trend-cirkin-gorunmek-705x290.jpg

İnternet ortamı, daha doğrusu sosyal medya alemi, yeni ve saçma bir başka eğilime daha sahip oldu.

Bazı insanlar ellerinin altında sosyal medya gibi, muazzam bir imkan olunca, ister istemez gereksiz bir ego patlaması yaşıyor. Bu haberimizdeki olay da benim görüşüme göre bir ego patlaması.

Geçen sene bu zamanlarda ALS hastalığına dikkat çekme amaçlı Ice Bucket Challenge vardı. Olayı özü aslında çok güzeldi. Amaç yapılacak bağışı eğlenceli kılarak daha fazla kişiyi bilinçlendirmekti. Ancak olay son olarak öyle bir yere geldi ki... Neyse.

Şimdi o olayın bir benzeri, #DontJudgeChallenge etiketiyle hızla yayılıyor. Olay şu; bir arkadaşımız (genelde kadınlar yapıyor) saçı başı dağıtıyor, saçma abartı bir makyaj yapıyor, sonrasında da ''ama benim asıl halim bu, bakın aslında ne kadar güzelim'' triplerine giriyor. Birde arka fona popüler, herkesin bildiği bir şarkı koyuluyor, tamamdır. Yani dediğim gibi bir nevi ego tatmin etme işi bu.

11403110_122697338067514_14353810778413216_n.jpg

Bu saçmalığı ilk olarak kim başlattı, nasıl bu denli popüler oldu bilinmez, ancak ben ilk olarak bu olayı Vine'da görmüştüm. O platformda fazlası ile yapılıyordu. Şimdi ise bu durum, Instagram, Facebook hatta Twitter'da bile karşımıza çıkmakta. İnternetin bu yeni ''akımı'' konusunda yorumu sizlere bırakıyoruz.

Kaynak: Webtekno

Back
Yukarı